Connect with us

Zmiana jakości życia małych przedsiębiorców.

EKSPERCI

Zmiana jakości życia małych przedsiębiorców.

Mały przedsiębiorca w biznesie ma trudne życie. Zazwyczaj osobiście kontroluje prowadzoną działalność gospodarczą lub spółkę, pracuje ponad swoje siły, ciągle cierpi na brak czasu i… szef nigdy nie chce dać mu wolnego. A jak już weźmie wolne, to i tak dalej mentalnie jest w firmie bo przecież firma to jego dziecko – a swoje dzieci, jakie by nie były, kocha się najbardziej.

Prowadzenie małego biznesu to wbrew pozorom ciężki kawałek chleba. Dający zawsze niezmierną satysfakcję mentalną i zazwyczaj finansową, ale na pewno nie jest to bułka z masłem.

W sumie prowadzenie biznesu byłoby dziecinnie proste, gdyby tylko można było nie przejmować się klientami i pracownikami. Niestety tak się nie da. Każdy biznes opiera się na sprzedaży, obsłudze klienta i godzeniu interesu przedsiębiorcy i pracownika.

Wiem ze nawracam jak pijany do płotu, i znów będzie o systemach call center, ale nic dziwnego, ponieważ to właśnie mój biznes.

Mimo ogromnego rozwoju technologicznego i zmian gospodarczych w ostatnich dekadach, telefon nadal jest podstawowym narzędziem kontaktu w biznesie. Świat zmierza nieuchronnie do automatyzacji, dlatego kolejne formy kontaktu zyskujące coraz większe znaczenie to e-mail, chat i aplikacje społecznościowe. Nadal jednak nie zmienia to faktu, że ułatwienie, usystematyzowanie relacji z klientami jest podstawą spokojnego i bezstresowego prowadzenia przedsiębiorstwa. Zazwyczaj dobrze przygotowane i dostrojone oprogramowanie, wspierające obsługę klientów zmienia jakość życia małego przedsiębiorcy.

Wykorzystanie w procesie sprzedaży i obsługi klienta systemu call center, nie tylko systematyzuje relacje z otoczeniem biznesowym, ale również ułatwia relacje z pracownikami. Jako przykład podam ostatnie wdrożenie u mikro przedsiębiorcy, który dotychczas telefoniczną sprzedaż prowadził „na piechotę”.  Kilka dni temu odebrałem telefon: „Panie Łukaszu – proszę mi pomóc, bo od wczoraj jestem w delegacji i widzę w systemie, że telemarketerki dzisiaj mają od rana przeprowadzonych tylko 15 rozmów…”  Szybki wgląd w moduł monitoringu pacy i wszystko jasne. Z rozkładu dobowego wykonanych połączeń i ze statystyk przerw jasno wynika że pod nieobecność szefa telemarketer zrobił sobie 3 godzinną przerwę na „załatwienie własnych spraw na mieście”. To był akurat przykład ekstremalny, jednak wykorzystanie systemów informatycznych, daje niezwykłą klarowność w relacjach pracodawca – pracownik, zdejmując z obydwu stron wszelkie niedopowiedzenia dotyczące efektywności wykonywanej pracy.

Z wieloletniego doświadczenia wiem, że przestawienie się z klasycznego, ręcznego prowadzenie kontaktów z klientami, na profesjonalne oprogramowanie telemarketingowe, zawsze wśród przedsiębiorców rodzi obawy. I są to normalne zdrowe obawy przed zmianą, przed nieznanym. Jednak ostatecznie zmiana zawsze wychodzi na dobre. Przedsiębiorca zyskuje poprawę relacji z klientami i wielokrotnie wyższą efektywność prowadzonego biznesu. Pracownicy natomiast zyskują efektywne i ergonomiczne narzędzie, i spokojną atmosferę, poprzez usystematyzowanie relacji z pracodawcą. Przecież dokładnie o to chodzi. Dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi zmienia się jakość życia zarówno przedsiębiorcy, pracowników jak i klientów.

Na podsumowanie warto wspomnieć, że zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej „mały przedsiębiorca” wcale nie jest taki mały. Do grupy małych przedsiębiorców zaliczają się firmy zatrudniające do 50 pracowników i osiągające roczny obrót do 10 milionów Euro. Czego mikro i małym przedsiębiorcom życzę.

Łukasz Jasiński

Przedsiębiorca od urodzenia i manager call center niemalże od początku swojej kariery zawodowej. Mimo technicznego spojrzenie na zagadnienia call center, fascynuje się umysłem i jego możliwościami, stąd zamiłowanie do wszelkiego rodzaju technik programowania umysłu. Założyciel i Wiceprezes TMSolution Sp z o.o. – firmy, która wspiera przedsiębiorców w całym procesie budowy i zarządzania call center. Pomysłodawca systemu call center NexusCC – narzędzia, dzięki któremu praca telemarketerów staje się bardziej efektywna, a zarządzanie call center staje się proste.

Skomentuj

POPULARNE