Unified Factory ze wzrostem zysku netto

Spółka Unified Factory odnotowała w I kw. tego roku 1,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. W ubiegłym roku było to 0,72 mln zł zysku.

Spółka Unified Factory odnotowała w I kw. tego roku 1,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. W ubiegłym roku było to 0,72 mln zł zysku.

Zysk operacyjny wyniósł 1,97 mln zł wobec 1,08 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA w okresie I kw. 2017 r. wyniosła 2,66 mln zł wobec 1,39 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 7,6 mln zł w I kw. 2017 r. wobec 4,43 mln zł rok wcześniej.

W I kwartale tego roku spółka zrealizowała 53 nowe wdrożenia. Rok temu było to 32 wdrożenia. To znacząco wpłynęło na wzrost zysków ze sprzedaży oraz samego zysku operacyjnego z działalności spółki.

– W okresie pierwszego kwartału 2017 roku trwały intensywne prace nad rozbudową modelu SaaS o nowe funkcjonalności, których efektem była m.in. integracja systemu z serwisem społecznościowym Facebook oraz przygotowaniem się do uruchomienia globalnej wersji tego rozwiązania (obecnie system w modelu SaaS jest oferowany w polskiej wersji językowej). Zarząd szacuje, że nastąpi to w trakcie III kwartału bieżącego roku – czytamy w opublikowanym przez spółkę raporcie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Branża cyfrowa: sektor nowych technologii staje się liderem zrównoważonego rozwoju w Polsce

Aby dokonała się ta trwała zmiana w podejściu do produktów i ekoprojektowania potrzebne są nie tylko ramy prawne, ale również poszerzanie świadomości społecznej i dodatkowe zachęty dla konsumentów, aby wybierali oni produkty trwalsze i przyjazne środowisku – wskazywał minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka podczas konferencji Związku Cyfrowa Polska na temat zrównoważonego rozwoju, w której udział wzięli przedstawiciele polskiego sektora nowych technologii.
więcej

Startuje kolejna edycja „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe”

Ruszyła rejestracja do tegorocznej 22. edycji „Deloitte Technology Fast 50 Central Europe”, rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej. Promujący innowacyjność program, który skierowany jest zarówno do przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i tych, które działalność rozpoczęły stosunkowo niedawno, od ponad dwóch dekad organizuje firma doradcza Deloitte.