Connect with us

T-Mobile w Polsce zarobił mniej

TELEKOMUNIKACJA

T-Mobile w Polsce zarobił mniej

1,57 mld zł w I kwartale tego roku zarobił T-Mobile Polska. Oznacza to, że jego przychody spadły aż o 4,6% r/r. EBITDA spadła w tym okresie o 17,2% r/r do 431 mln zł.

– Na wyniki pierwszego kwartału 2016 roku miało wpływ jednorazowe zdarzenie związane z rozliczeniem sprzedaży hurtowej międzynarodowych usług roamingowych w wysokości 58 mln zł. Bez uwzględnienia tego zdarzenia przychody całkowite spółki w I kwartale 2017 roku zmniejszyłyby się o 1,2%, a EBITDA o 7,1% w porównaniu do wyników z ubiegłego roku – czytamy w komunikacie opublikowanym przez operatora.
Ale T-Mobile mógłby się cieszyć ze wzrostu sprzedaży oferty kontraktowej (post-paid) w I kwartale. Jednak Deutsche Telekom nie kryje swojego rozczarowania. Wzrost bazy abonentów post-paid wyniósł 84 tys.

Wg. opublikowanych przez operatora danych winika, że na koniec I kwartału T-Mobile Polska obsługiwała bazę 10,229 mln klientów wobec 10,634 mln klientów na koniec 2016 r. Na koniec marca spółka posiadała w segmencie usług abonamentowych 6,696 miliona klientów, a w segmencie usług przedpłaconych 3,533 mln. W porównaniu do poprzedniego kwartału liczba klientów kontraktowych zwiększyła się o 84 tysiące, a rok do roku o 178 tysięcy. W segmencie usług przedpłaconych baza klientów na koniec pierwszego kwartału br. zmniejszyła się o 405 tysięcy w porównaniu do wyników czwartego kwartału 2016 roku

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE