Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.
Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Skuteczne sposoby ekspansji międzynarodowej, czyli gdy brakuje globalnych klientów

Coraz więcej polskich przedsiębiorców uświadamia sobie znaczenie biznesu w skali globalnej. Rozwój firmy za granicą daje wiele możliwości i kusi na każdym kroku. Otwarcie się na nowy rynek jest jednak nie lada wyzwaniem dla polskich przedsiębiorców.

Coraz więcej polskich przedsiębiorców uświadamia sobie znaczenie biznesu w skali globalnej. Rozwój firmy za granicą daje wiele możliwości i kusi na każdym kroku.  Otwarcie się na nowy rynek jest jednak nie lada wyzwaniem dla polskich przedsiębiorców.

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie szanse daje rozwijanie biznesu w wymiarze międzynarodowym. Zagraniczni klienci to nie tylko gwarancja zysku, lecz także poszerzenia horyzontów firmy oraz wdrożenia innowacji na gruncie krajowym. W teorii wszystko wydaje się proste, jednak jak wcielić ją w życie? Jak uniknąć błędów? Przede wszystkim polscy przedsiębiorcy potrzebują wiedzy o tym, czego oczekują zagraniczni klienci, jakie są ich preferencje. Kluczową rolę odgrywa więc znajomość rynku i jego wnikliwa obserwacja.

Warto uświadomić sobie, że analiza zagranicznego rynku to proces długotrwały i pracochłonny. Właściciele firm wychodzących z kraju nie mogą pozwolić sobie na taką stratę czasu i energii. Zwłaszcza, że biznesie liczy się każda chwila –  konkurencja tylko czyha na najmniejsze potknięcie. Zostawmy więc przedsiębiorcom pracę nad doskonaleniem własnych produktów, zaś wsparcie ekspansji międzynarodowej powierzmy profesjonalistom.
RightHello to firma, która wie, jak zachęcić do współpracy klientów zagranicznych. Wykwalifikowani specjaliści obserwują rynek, a następnie budują bazę kontaktów. Sekret tkwi w tym, żeby docierać z ofertą do właściwych osób i odpowiadać na ich potrzeby.  

Przed laty na własnej skórze odczułem, jak trudno jest pozyskać klientów B2B[1]. Właśnie tak zrodził się pomysł na RightHello –  firmę, która ułatwi przedsiębiorcom docieranie do szerokiej grupy zagranicznych odbiorców oraz nawiązywanie trwałych relacji biznesowych – mówi Piotr Zaniewicz – założyciel i CEO firmy

RightHello oferuje firmom wsparcie oraz ułatwia nawiązanie relacji z potencjalnymi klientami. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą w pełni skupić się na rozwijaniu swojej technologii. Na czym polega to wsparcie? Określonej grupie docelowej wysyłane są spersonalizowane wiadomości, które rozpoczynają dalszą współpracę. Na efekty nie trzeba długo czekać. W przypadku firmy AltaMedia pojawiły się one w ciągu 3 miesięcy od rozpoczęcia kampanii.

RightHello sprawiło, że dotarliśmy do osób decyzyjnych w agencjach pracujących na platformie Magento. W efekcie prowadzonej kampanii osiągnęliśmy przychód w wysokości 1 140 000 zł – mówi Tomasz Karwatka CEO w Divante  jednym z największych producentów oprogramowania w Europie środkowej wyspecjalizowanego w obsłudze branży e-commerce.

RightHello codziennie przekonuje się o tym, że najskuteczniejszym sposobem dotarcia do klienta jest nawiązanie bezpośredniego spersonalizowanego kontaktu. Do tej pory pomogło ono ponad 700 firmom z 38 krajów.
– Nasza firma w krótkim czasie rozrosła się od małego startup-u do kilkudziesięcioosobowej załogi, zaś grono klientów stale rośnie.  Aktualnie możemy skupić się na tym, by kierować naszą ofertę do dużych firm – dodaje Zaniewicz.

Specjaliści RightHello wypracowali unikatowy know how i pozostają pionierami na rynku. Jednocześnie pozostają elastyczni, dostosowując sposoby działania do indywidualnych przypadków, wszystko po to, by skutecznie rozwijać międzynarodowy biznes swoich klientów.

Słownik
1. B2B. Wymiana produktów, usług i/lub informacji między firmami.
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy