Cube.ITG złożył jedną z trzech najtańszych ofert w przetargu dla NASK

Cube.ITG S.A., dostawca rozwiązań IT i usług data center, złożył trzecią pod względem ceny ofertę w kolejnym dużym przetargu w zakresie zapewnienia zasobów ludzkich z zakresu IT w sektorze administracji publicznej, organizowanym przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową. Budżet zamawiającego wynosi 29,7 mln zł brutto, a umowy ramowe zostaną podpisane z 3 wykonawcami.

Cube.ITG S.A., dostawca rozwiązań IT i usług data center, złożył trzecią pod względem ceny ofertę w kolejnym dużym przetargu w zakresie zapewnienia zasobów ludzkich z zakresu IT w sektorze administracji publicznej, organizowanym przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową. Budżet zamawiającego wynosi 29,7 mln zł brutto, a umowy ramowe zostaną podpisane z 3 wykonawcami. Potencjalne pozytywne rozstrzygnięcia szeregu postępowań mogą spowodować istotny wzrost backlogu giełdowej Spółki.

Przetarg rozpisany przez NASK dotyczy „Świadczenia kompleksowych usług z zakresu zapewnienia zasobów ludzkich z branży IT do wykonywania zadań w ramach projektów i prac realizowanych przez Zamawiającego w ramach umowy ramowej”. W postępowaniu wzięło udział 10 oferentów,
a kryteriami przetargowymi była w 90-procentach cena (Cube.ITG zaoferował stawkę w wysokości 169,62 zł brutto za roboczogodzinę) oraz w pozostałej części – liczba rekruterów, w którymi dysponuje wykonawca.

– To kolejne duże postępowanie, w którym biorąc udział składamy atrakcyjną ofertę zarówno dla Nas, jak i dla oferenta, co stwarza duże szanse na pozyskiwanie kolejnych przetargów w momencie ich rozstrzygania. Pozytywnym aspektem jest też dostrzegalna poprawa sentymentu w branży zamówień IT dla sektora publicznego – mówi Marek Girek, Prezes Zarządu Cube.ITG i jego główny Akcjonariusz.

Spółka Cube.ITG w 2016 r. w ostatnich miesiącach informowała m.in. o złożeniu samodzielnej oferty dla Centralnego Ośrodka Informatyki w postępowaniu o wysokości 100 mln zł. Dotyczy ono również świadczenia usług w zakresie zapewnienia zasobów ludzkich z sektora IT. Ponadto Spółka

w konsurcjum z Betacom, zaoferowała najniższą cenę (53,9 mln zł) w przetargu Centrum Przetwarzania Danych Ministerstwa Finansów, dotyczącego „Budowy usługi odtworzenia po katastrofie dla kluczowych usług elektronicznych resortu finansów”.Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Microsoft Inspire 2018. Najważniejsze dopiero przed nami

Żyjemy w czasach architektury klient-serwer, sieci, mobilności i chmury, ale to, co najważniejsze, dopiero przed nami – powiedział Satya Nadella, CEO Microsoftu, podczas tegorocznej konferencji Microsoft Inspire, która odbyła się w Las Vegas. Nie zabrakło podsumowań, planów na kolejne miesiące i trudnych tematów.