Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

occupancy

Wartość wyrażona w jednostkach czasu lub procentach oznaczający zajętość czasu pracy agenta. Na occupancy składa się głownie czas poświęcony na rozmowę oraz czas na obsługę skryptu lub innych systemów wspomagających

Na podium Rankingu Satysfakcji Klientów Detalicznych Banków

ING Bank Śląski zajął pierwsze miejsce w I edycji Rankingu Satysfakcji Klientów Detalicznych Banków. Badanie obejmujące 15 największych banków detalicznych działających na rynku polskim przeprowadziło ARC Rynek i Opinia dla Rzeczpospolitej.

ING Bank Śląski zajął pierwsze miejsce w I edycji Rankingu Satysfakcji Klientów Detalicznych Banków. Badanie obejmujące 15 największych banków detalicznych działających na rynku polskim przeprowadziło ARC Rynek i Opinia dla Rzeczpospolitej.

ING Bank Śląski zwyciężył w rankingu lojalności oraz rankingu satysfakcji. Jak podaje ARC Rynek i Opinia, Lider zestawienia ING Bank Śląski to bank niezwykle wszechstronny, odpowiadający na potrzeby klientów zarówno z młodszej, jak i ze starszej grupy wiekowej. Temu bankowi udało się trafić w gusta szerokiej grupy odbiorców, co jest nie lada wyzwaniem.

Bank został doceniony za właściwe diagnozowanie potrzeb klientów, stronę internetową oraz bankowość internetową. Dodatkowo, ING znalazło się na czele zestawienia ocen obsługi w oddziale, obsługi na infolinii oraz bankowości mobilnej.

Badanie zostało przeprowadzone w dwóch falach: w pierwszym i czwartym kwartale 2016 r. Respondentami w badaniu były osoby w wieku 18-59 lat, które posiadają konto w banku. Liczebność próby dla każdego z 15 banków wyniosła około 250 klientów w każdej fali badania. Badanie zostało zrealizowane przez ARC Rynek i Opinia za pomocą mixu metod ilościowych:

  • Metoda CAWI (epanel.pl);
  • Metoda TAPI – wywiady face-to-face realizowane przy użyciu tabletów w grupach demograficznych o niższej penetracji Internetu (20% wywiadów).
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

20 mln zł kary za misseling

Open Life TU Życie stosował wobec konsumentów nieuczciwą sprzedaż (misselling) ubezpieczeń na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Został przez UOKiK ukarany 20 mln zł.
więcej

Bank Pekao z najlepszą bankową infolinią

W XXI edycji badania realizowanego przez ARC Rynek i Opinia, obsługiwana przez Pekao Direct infolinia Banku Pekao zajęła pierwsze miejsce w mailowej i telefonicznej obsłudze klienta, wyprzedzając znacznie konkurencję.
więcej

Firmy ubezpieczeniowe w awangardzie cyfrowej obsługi klientów

Rok 2020 upłynął pod znakiem cyfrowego przyspieszenia. Ten trend był bardzo wyraźny także w branży ubezpieczeniowej. Postępująca transformacja technologiczna przyniosła gruntowne zmiany w sposobie pozyskiwania klientów, obsłudze operacyjnej, płatnościach składek, wypłatach ubezpieczeń czy mechanizmach zdalnej identyfikacji.