Connect with us

Nowy dyrektor do spraw rozwoju w Konftel zapowiada zmiany w portfolio marki

AKTUALNOŚCI

Nowy dyrektor do spraw rozwoju w Konftel zapowiada zmiany w portfolio marki

Konftel, wiodący producent telefonów konferencyjnych, mianował nowego dyrektora do spraw rozwoju. Peter Fredriksson przejął obowiązki Rikarda Rodéna, który po ośmiu latach pracy dla firmy Konftel zdecydował się przyjąć posadę CEO w Nordic Biomarker.

– Pracujemy nad kilkoma interesującymi projektami, które zaowocują powstaniem nowych produktów zarówno w tym roku, jak i w dalszej przyszłości. Rola Petera będzie tu kluczowa i jestem przekonany, że znakomicie wykona tę pracę. – powiedział Peter Renkel, CEO firmy Konftel.

Nowe produkty to element procesu zmiany w wyglądzie portfolio marki Konftel. Produkty analogowe są stopniowo wycofywane na rzecz rozwiązań USB, IP i urządzeń mobilnych. To odpowiedź na zmieniające się potrzeby rynku oraz fakt, że spotkania coraz częściej odbywają zdalnie, za pośrednictwem komputera i telefonów komórkowych.

Peter Fredriksson ma wykształcenie informatyczne i ponad 20 lat doświadczenia w branży telekomunikacyjnej. Pracował dla takich marek jak Tritech, Ericsson, Teleca i Tactel. Do zespołu Konftel dołączył sześć lat temu jako specjalista do spraw software’u i stopniowo doszedł do stanowiska Project Managera. Na nowym stanowisku Peter Fredriksson będzie odpowiedzialny za cały dział rozwoju, który obejmuje około dziesięciu inżynierów i konsultantów. Ponadto Peter dołączył do zarządu firmy Konftel.

– Można powiedzieć, że to naturalny kolejny krok. Jednocześnie szansa sprawdzenia się w nowej roli, po dwudziestu latach pracy głównie przy rozwoju softwere’u, jest ekscytująca i inspirująca. – mówi Peter Fredriksson.

Peter Renkel ma nadzieję, że awans Petera Fredrikssona będzie dla wszystkich pracowników sygnałem, że organizacja docenia ich wartość: – To wiele znaczy dla mnie, jako dla CEO, że jesteśmy w stanie zaoferować pracownikom ścieżkę kariery w strukturach firmy. Nasz biznes rozwija się z roku na rok i ciągle potrzebujemy więcej utalentowanych osób na powstające stanowiska.

Główna siedziba Konftela, w której mieszczą się wszystkie działy, znajduje się w szwedzkim mieście Umeå. Firma dysponuje również biurami sprzedaży na całym świecie i współpracuje z rozległą siecią dystrybutorów. W Polsce oficjalnym dystrybutorem marki Konftel jest rodzimy value added distributor – KONTEL.

Redakcja

CCNEWS.pl to jedyny specjalistyczny newsowo-publicystyczny wortal internetowy w Polsce w całości poświęcony zagadnieniom związanym z obsługą klienta, customer services, omnichannel, customer experience i technologiom wykorzystywanym przez centra obsługi klienta. Informuje, edukuje i komentuje aktualne trendy i wydarzenia na Polskim rynku CC. Od 14 lat dostarcza wartościową wiedzę o polskim rynku CC i BPO. Zdaniem niezależnych instytutów badawczych: Instytut Monitorowania Mediów oraz Press Service Monitoring Mediów jesteśmy najchętniej czytanym i najbardziej angażującym swoich czytelników portalem branżowym (branży customer care) w Polsce.

Skomentuj

POPULARNE