Veeam z nową integracją do platformy Cisco HyperFlex

Veeam Software rozszerza współpracę z firmą Cisco. Czyni to poprzez wprowadzenie bezpośredniej integracji migawek pamięci masowej z platformą infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI) Cisco HyperFlex. Zintegrowanie pakietu Veeam Availability Suite z siecią sterowaną programowo i mocą obliczeniową urządzenia Cisco UCS, obejmującego platformę danych Cisco HyperFlex HX, zaprojektowano w celu wprowadzenia ułatwień i zwiększenia wydajności w erze chmury hybrydowej.

Veeam Software rozszerza współpracę z firmą Cisco. Czyni to poprzez wprowadzenie bezpośredniej integracji migawek pamięci masowej z platformą infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI) Cisco HyperFlex. Zintegrowanie pakietu Veeam Availability Suite z siecią sterowaną programowo i mocą obliczeniową urządzenia Cisco UCS, obejmującego platformę danych Cisco HyperFlex HX, zaprojektowano w celu wprowadzenia ułatwień i zwiększenia wydajności w erze chmury hybrydowej. Dzięki temu rozwiązaniu Veeam pozwoli przedsiębiorstwom skrócić czas wymagany na backup i odzyskiwanie danych oraz poprawić ogólną wydajność operacyjną.

Umożliwienie cyfrowej transformacji poprzez wykorzystanie chmury hybrydowej

Coraz większe zrozumienie znajduje pogląd, że cyfrowa transformacja stanowi priorytet dla przedsiębiorstw na całym świecie, niezależnie od rozmiaru czy segmentu rynku. Organizacje, które nie potrafią się rozwinąć i uzyskać przewagi konkurencyjnej poprzez nowe cyfrowe możliwości oraz modele biznesowe ryzykują poniesienie poważnych konsekwencji, jak długoterminowe nieprzystosowanie do wymogów rynku. W samym sercu wspomnianej transformacji znajduje się chmura hybrydowa.

IDC prognozuje, że przychody ze świadczenia usług w chmurze publicznej przekroczą 141 miliardów dolarów w 2019 roku, a skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) wyniesie 19,4 procenta – co stanowi sześciokrotność stopy wzrostu całego rynku informatycznego. W 2019 roku usługi w chmurze publicznej będą przynosić piątą część całkowitego przychodu generowanego przez zapotrzebowanie na aplikacje, narzędzia rozwojowe i wdrożeniowe, oprogramowanie infrastrukturalne, pamięć masową oraz serwery, który ma wynieść 716 miliardów dolarów. Już w roku 2018 ponad połowa inwestycji firm w infrastrukturę informatyczną oraz oprogramowanie opierać się będzie na chmurze (tak prywatnej, jak i publicznej), a do roku 2020 odsetek ten wzrośnie do 60-70 procent.

Obecnie organizacje dokonują ponownej oceny swoich centrów danych i przyjmują strategię chmury hybrydowej, aby sprostać wyzwaniom cyfrowej transformacji. Utrzymanie dostępności w całym środowisku chmury hybrydowej nie jest jednak łatwe. Dlatego dzięki mocniejszemu powiązaniu Veeam z platformą Cisco HyperFlex firmy będą mogły zwiększyć wydajność i łatwość przystosowania, a także korzystać z mocy obliczeniowej Cisco UCS. Co równie ważne, integracja Veeam z Cisco HyperFlex umożliwi zagwarantowanie nieprzerwanej dostępności danych w środowisku wielochmurowym.

Zaawansowana dostępność dzięki Veeam oraz Cisco HyperFlex

„Uzyskanie jak najkrótszego czasu odzyskiwania danych i aplikacji jest dla firm kwestią najwyższej wagi i właśnie dlatego nowość od Veeam i Cisco jest tak ważna dla rynku” – powiedział Peter McKay, prezes i dyrektor ds. operacyjnych w firmie Veeam. „Łącząc sprawdzone rozwiązania Veeam do gwarantowania dostępności oraz platformę nowej generacji HyperFlex od Cisco, możemy zaoferować klientom niezrównaną dostępność danych i aplikacji. Oznacza to, że firma będzie mogła dokonać inwestycji w IT unikając przestojów, mogących ograniczyć jej zdolność do tworzenia i dostarczania klientom innowacyjnych produktów i usług”.

Nowy produkt jest rezultatem pomyślnej współpracy między Veeam i Cisco, która rozpoczęła się w 2013 roku od wspólnych rozwiązań bazujących na technologii serwerów Cisco UCS oraz pakiecie Veeam Availability Suite. Obecnie firmy umieszczają w sieci coraz więcej krytycznych danych i systemów, aby móc zbierać plony cyfrowej transformacji i wykorzystywać dane do podejmowania lepszych decyzji biznesowych, opartych na większej ilości informacji. Z tego względu zarządzanie danymi tego typu jeszcze bardziej zyskało na znaczeniu.

„Cyfrowa transformacja napędza dynamiczny rozwój platformy Cisco HyperFlex” – stwierdził Kaustubh Das, wiceprezes Cisco ds. pamięci masowych i zarządzania produktami. „Rozwiązanie Veeam do ochrony danych jest teraz na głębokim poziomie zintegrowane z HyperFlex. Dzięki temu nasi klienci mogą w pełni docenić i wykorzystać potencjał infrastruktury hiperkonwergentnej nowej generacji. Pozwoli im ona szybciej adoptować się do zmian, minimalizować ryzyko oraz redukować przestoje, co jest konieczne do zapewnienia firmie nieprzerwanego działania”.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Colt wprowadza oparte na chmurze rozwiązanie telefoniczne dla Microsoft Teams

Rozwiązanie Direct Routing od Colt, oferowane jako usługa w chmurze, pomaga przedsiębiorstwom szybko uruchomić połączenia PSTN (Publicznej Przełączanej Sieci Telefonicznej) w usłudze Teams. Znacznie usprawnia to komunikację zespołów, które ze względu na pandemię, zmuszone są odbywać spotkania online.
więcej

Zdalna weryfikacja dokumentów dzięki polskiemu fintechowi

Polski fintech Authologic wprowadził do swojego rozwiązania kolejną metodę zdalnej weryfikacji tożsamości - rozpoznawanie fizycznych dokumentów za pomocą wideo lub zdjęcia selfie. Obecnie metoda weryfikacji wideo wdrażana jest m.in. w Vooom, aplikacji umożliwiającej wynajem samochodów na minuty.
więcej

Systell z 5 gwiazdkami Titanium Partner 3CX

Firma Systell, dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych uzyskał po raz kolejny tytuł Titanium Partner 3CX. Tym samym od 2 lat firma ta pozostaje jedynym w Polsce partnerem 3CX o tak wysokim statusie współpracy.