Connect with us

Michał Chrobak: Zawziętości nauczyła mnie babcia

ROZMOWY

Michał Chrobak: Zawziętości nauczyła mnie babcia

Urodził się bez dłoni i stóp, ale ma to coś, co pcha go do przodu. Pasję i motywację. Jego marzeniem jest występ na Paraolimpiadzie w narciarstwie alpejskim. Odnosi kolejne sukcesy i zdobywa medale. Gdy większość pełnosprawnych ludzi siedzi przed komputerami czy telewizorami, on trenuje i pracuje. Jest przykładem, że niepełnosprawność może oznaczać normalność. Nie musi ograniczać i nie oznacza konieczności siedzenia w domu. Michał Chrobak, na co dzień pracujący w call center Armatis w Bielsku Białej chce więcej. Postawił sobie wysokie cele i je realizuje.

Jak trafiłeś do call center?
To był przypadek. Tak naprawdę to szukałem jakiejkolwiek pracy, by dorobić. Wysłałem swoje cv do wielu firm. Armatis skontaktował się jako pierwszy. Po rozmowie kwalifikacyjnej spodobało mi się.

Jak sobie radzisz w pracy?
Od września 2016 roku pracuję w Dziale Wsparcia Technicznego jednego z prowadzonych w Armatis projektów. W życiu codziennym nie ma rzeczy, której nie potrafiłbym zrobić, od urodzenia sobie radziłem. Zawziętości nauczyła mnie babcia, która mnie wychowywała. Również w pracy pracuję na takim sprzęcie, jak wszyscy, bez żadnych przystosowań. Nie mam taryfy ulgowej.

Co najbardziej lubisz w tej pracy? Co byś zmienił?
Miłą atmosferę oraz podejście kadry kierowniczej do pracownika. Nie ponaglają, nie krzyczą, tak długo wyjaśniają, aż pracownik zrozumie, mają normalne podejście do pracy, nie zaborcze. W DWT zajmowałem się przyjmowaniem zgłoszeń od klientów. Najczęściej była to pomoc zdalna, wsparcie przy uruchomieniu usługi lub tłumaczenie spraw technicznych.. Teraz zajmuję się przedłużaniem umów. Gdybym mógł decydować, co zmienić, to powiększyłbym wolną przestrzeń wokół stanowiska pracy, jest troszkę za mała.

Jak wygląda Twój normalny dzień?
Codziennie przed pracą wychodzę z psem. Po pracy co drugi dzień chodzę na siłownię. W wolnej chwili gram w gry na komputerze. W lecie jeżdżę na rowerze, spaceruję po górach i jeżdżę na desce wodnej.

Jak trafiłeś do sportu? Jakie są Twoje sukcesy?
Gdy chodziłem do szkoły podstawowej, poszukiwano zawodników do klubu narciarskiego dla niepełnosprawnych. Zgłosiłem się i zacząłem uprawiać narciarstwo alpejskie. Jestem zdobywcą I iII miejsca w slalomie i gigancie w Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych.

Jak udaje Ci się połączyć pracę ze sportem?
Czasami jest ciężko, nieraz muszę zrezygnować z paru godzin treningu, żeby zarobić na życie. Czas pokaże, co będzie dalej. Na razie pracuję i trenuję. Moim celem jest medal na Paraolimpiadzie.

Katarzyna Swatowska

Ekspert komunikacji marketingowej w branży call center i nowych technologii. Manager z bogatą praktyką - w zakresie zarządzania działami PR, sponsoringu i marketingu bezpośredniego, zespołami obsługi klienta - zdobytą na polskim i międzynarodowym rynku. Od wielu lat specjalizuje się w dziedzinie komunikacji interaktywnej poprzez nowe media i nowe technologie.

Jej pasją są wszelkie działania marketingowe i PR prowadzone w celu edukacji konsumentów i firm na temat obsługi klienta: promocja dobrych i walka ze złymi praktykami w tej dziedzinie. Prowadzi firmę świadczącą usługi outsourcingu działań marketingu, PR i obsługi klienta w social media.

http://www.swatowska.pl

Skomentuj

POPULARNE