Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

disaster

z ang. awaria. W call center nagła awaria powodująca długotrwałe i kosztowne zakłócenia w funkcjonowaniu organizacji. Firmy - aby zabezpieczyć się przed konsekwencjami awarii, w swoim planie na wypadek awarii,

Jak smakuje chmura? Odcinek 5

Kiedy przygotowany przez Cludo projekt dobiega końca i kiedy praktycznie gotowy już produkt trafia do klienta nadchodzi czas testów klienta. I tutaj zawsze pada pytanie – co mamy testować.

Kiedy przygotowany przez Cludo projekt dobiega końca i kiedy praktycznie gotowy już produkt trafia do klienta nadchodzi czas testów klienta. I tutaj zawsze pada pytanie – co mamy testować.

Cludo zasadniczo nie przygotowuje scenariuszy testowych dla klientów. Z prostego, aczkolwiek bardzo ważnego powodu – scenariusze zawsze zakładają jakąś metodologię testów. Ich brak powoduje, że każdy testujący testuje aplikację w dogodny dla siebie sposób mogąc jednocześnie obserwować wszelkie braki czy usterki.

Na tym etapie to klient decyduje, czy dostarczone przez Cludo rozwiązanie spełnia wymagania i założenia wspólnie wypracowanej definicji projektu.

Dla Efektum etap testów był dość łatwy, gdyż już wcześniej wykorzystywana była platforma contact center w chmurze i dokładnie opisano wymagania, jakie ma spełnić nowe oprogramowanie.

– Jest to faktycznie bardzo ważny element projektu, bo tu najczęściej ujawniają się wszelkie niezrozumienia i nieporozumienia między dostawcą, a klientem – komentuje Michał Karzel z firmy Suasor Consulting, która na zlecenie Efektum zarządza operacjami call center.

Warto jednak pamiętać, że programu nie da się przetestować całkowicie. Zdaniem dr inż. Andrzeja Grossera z Zakładu Informatyki Stosowanej i Inżynierii Oprogramowania na Politechnice Częstochowskiej, sam test nie udowodni braku błędów, a im więcej błędów znaleziono, tym więcej błędów pozostało do znalezienia. Co ciekawe – nawet, jeśli już znajdziemy błąd – bardzo trudno jest jednoznacznie określić czy jest to w rzeczywistości błąd.

Błędem jest więc tylko taka sytuacja, w której oprogramowanie nie robi czegoś, co zostało wymienione w definicji projektu lub wykonuje coś, czego wykonywać nie powinno lub – co gorsza – robi coś, czego definicja nie przewiduje. Ten ostatni jednak może nie stanowić błędu, a niespodziewany efekt uboczny.

Jak smakuje chmura” to mini serial, w którym od kuchni pokazujemy proces wdrożenia personalizowanego CCaaS na przykładzie implementacji Cludo Contact Center w firmie Efektum. W poszczególnych odcinkach zobaczycie jak contact center w chmurze pomaga firmie Efektum dostarczać usługi w oparciu o model pracy zdalnej, gdzie praktycznie 100% konsultantów to osoby niepełnosprawne pracujące z domu. Dzięki takiemu modelowi koszty usługi pomniejszone są o wysokość obowiązkowej składki na PFRON.

Kolejny odcinek „Jak smakuje chmura?” już w najbliższy czwartek!

Więcej informacji o partnerach serialu na:

www.cludo.pl         www.efektum.pl

Total
0
Shares
1 komentarz
  1. Jak wyglądały potrzeby dot. raportowania, a jak poradziło sobie z nimi Cludo? Osoby niepełnosprawne moim zdaniem powinny podlegać nieco innym kryteriom oceny i analizy. Nie można przykładać do nich niektórych miar. Jak poradziliście sobie z tym?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Genesys liderem w kwadrancie Gartnera dla rozwiązań CCaaS

Genesys został wskazany jako lider rynku w magicznym kwadrancie Gartnera dla rozwiązań Contact Center as a Service (CCaaS). Analitycy Gartnera przenalizowali 13 dostawców rozwiązań CCaaS biorąc pod uwagę wizję ich rozwiązań, zdolność do jej realizacji, a także opinię użytkowników.
więcej

Systell z 5 gwiazdkami Titanium Partner 3CX

Firma Systell, dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych uzyskał po raz kolejny tytuł Titanium Partner 3CX. Tym samym od 2 lat firma ta pozostaje jedynym w Polsce partnerem 3CX o tak wysokim statusie współpracy.
więcej

Cludo kupiło Telefonix

Spółka Cludo poinformowało o sfinalizowaniu zakupu 100% udziałów w spółce Telefonix. Jak wskazuje w komunikacie Cludo – spółka staje się jednym z największych dostawców systemów contact center w Polsce.
więcej

Inperly – wirtualny oddział przyszłości od Billennium

Billennium, polska spółka dostarczająca rozwiązania oraz usługi IT dla biznesu, prezentuje In person, remotly, czyli w skrócie – Inperly. Inperly to łatwa we wdrożeniu platforma do wielokanałowej komunikacji, umożliwiająca bezpośredni kontakt pomiędzy firmą a klientem, nawet w przypadku zamknięcia placówek stacjonarnych.