Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

disaster

z ang. awaria. W call center nagła awaria powodująca długotrwałe i kosztowne zakłócenia w funkcjonowaniu organizacji. Firmy - aby zabezpieczyć się przed konsekwencjami awarii, w swoim planie na wypadek awarii,

Jak smakuje chmura? – odcinek 1

Dobra obsługa klienta to fundament udanego biznesu. Badania pokazują, iż głównym powodem, dla którego klient rezygnuje z usług firmy nie jest ani jakość produktu, ani siła marki. Ponad 70% rezygnacji spowodowanych jest złą jakością obsługi.

Dobra obsługa klienta to fundament udanego biznesu. Badania pokazują, iż głównym powodem, dla którego klient rezygnuje z usług firmy nie jest ani jakość produktu, ani siła marki. Ponad 70% rezygnacji spowodowanych jest złą jakością obsługi.

Dlatego coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z wielokanałowych Contact Center umożliwiających najwyższej jakości formy komunikacji z klientami. Na polskim rynku takie rozwiązania dostarczane w modelu software as a service zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością.

Jak smakuje chmura” to mini serial, w którym od kuchni pokazany jest proces wdrożenia personalizowanego CCaaS na przykładzie implementacji Cludo Contact Center w firmie Efektum. W poszczególnych odcinkach zobaczycie jak contact center w chmurze uwalnia zasoby finansowe, czasowe i ludzkie, aby firmy korzystające z takiego rozwiązania mogły te zasoby wykorzystać do rozwoju swoich innowacji biznesowych.

Efektum to call center inne niż wszystkie inne. Inne, bo prawie 100% zespołu to osoby niepełnosprawne. Dlaczego inne? Bo nie ma swojej siedziby, gdzie box obok boxu stoi. Inne – bo pracuje w modelu telepracy, a to jest praktycznie niespotykane w naszej branży.

– My jesteśmy firmą, która ma za zadanie aktywizować zawodowo osoby niepełnosprawne, pracujące w modelu telepracy – mówi prezes Efektum, Wojciech Nadejczyk – W tej chwili to blisko 150 osób z niepełnosprawnościami w stopniu umiarkowanym i znacznym. W większości aspektów dysfunkcja pracowników jest niedostrzegalna.
A jak zauważa Wojciech Nadejczyk – korzyścią dla firm zainteresowanych usługami tej firmy jest fakt, że wartości faktury za usługi call center świadczone przez tą firmę stanowią kwotę, którą pomniejsza się obowiązkową składkę na PFRON.

Z tego faktu skorzystał jeden z klientów firmy Efektum, który zlecił obsługę swojej infolinii. Dzisiaj Efektum odbiera w imieniu swojego klienta prawie 3 tys. telefonów dziennie.

Prawdziwym wyzwaniem dla Cludo podczas współpracy z Efektum była różnorodność stacji roboczych, na których realizowana była obsługa klientów. Ważny też dla Efektum był dynamiczny routing połączeń, ponieważ połączenia, które nie mogły zostać obsłużone przez konsultantów Efektum – trafiały ponownie do call center zleceniodawcy.

Jest to dowód na to jak bardzo istotna jest elastyczność dostawcy oprogramowania z punktu widzenia firmy i jej potrzeb.

Kolejny odcinek “Jak smakuje chmura?” już w najbliższy czwartek!

Więcej informacji o partnerach serialu na:

www.cludo.pl           www.efektum.pl

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Genesys liderem w kwadrancie Gartnera dla rozwiązań CCaaS

Genesys został wskazany jako lider rynku w magicznym kwadrancie Gartnera dla rozwiązań Contact Center as a Service (CCaaS). Analitycy Gartnera przenalizowali 13 dostawców rozwiązań CCaaS biorąc pod uwagę wizję ich rozwiązań, zdolność do jej realizacji, a także opinię użytkowników.
więcej

Systell z 5 gwiazdkami Titanium Partner 3CX

Firma Systell, dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych uzyskał po raz kolejny tytuł Titanium Partner 3CX. Tym samym od 2 lat firma ta pozostaje jedynym w Polsce partnerem 3CX o tak wysokim statusie współpracy.
więcej

Cludo kupiło Telefonix

Spółka Cludo poinformowało o sfinalizowaniu zakupu 100% udziałów w spółce Telefonix. Jak wskazuje w komunikacie Cludo – spółka staje się jednym z największych dostawców systemów contact center w Polsce.
więcej

Inperly – wirtualny oddział przyszłości od Billennium

Billennium, polska spółka dostarczająca rozwiązania oraz usługi IT dla biznesu, prezentuje In person, remotly, czyli w skrócie – Inperly. Inperly to łatwa we wdrożeniu platforma do wielokanałowej komunikacji, umożliwiająca bezpośredni kontakt pomiędzy firmą a klientem, nawet w przypadku zamknięcia placówek stacjonarnych.