Zyxel przedstawia system Nebula

Zyxel przedstawia system Nebula – rozwiązanie bazujące w pełni na technologii chmury. Umożliwia ono zdalną konfigurację sieci, obsługę oraz rozwiązywanie wielu problemów, zwiększając w znacznym stopniu produktywność personelu oraz elastyczność firmy.

Zyxel przedstawia system Nebula – rozwiązanie bazujące w pełni na technologii chmury. Umożliwia ono zdalną konfigurację sieci, obsługę oraz rozwiązywanie wielu problemów, zwiększając w znacznym stopniu produktywność personelu oraz elastyczność firmy.

Wraz z przeniesieniem infrastruktury biurowej i aplikacji do chmury, system Nebula zapewni resellerom i użytkownikom końcowym prosty model licencjonowania. Użytkownicy nie będą martwić się złożonymi cenami produktów, aktualizacjami, krótkim czasem życia produktu, skomplikowanymi ekspertyzami technicznymi lub ukrytymi kosztami konsultacji, które z reguły towarzyszą instalacjom sieci bezprzewodowych.

Firmy posiadające wiele oddziałów, np. hotele, sieci sklepów czy biur, często napotykają na wyzwania, wynikające z ograniczonej liczby wykwalifikowanych pracowników IT. Tymczasem System Nebula umożliwia klientom podgląd i zarządzanie całą siecią we wszystkich oddziałach z poziomu tylko jednej pojedynczej i zabezpieczonej platformy lub przekazanie tej kontroli wybranemu partnerowi.

Bazujący całkowicie na technologii chmury system Nebula umożliwia, również dowolnemu resellerowi, masowe zarządzanie wieloma sieciami na żądanie i łatwą replikację ich konfiguracji. Elastyczny model licencjonowania umożliwi resellerom migrację do modelu MSP (operator zarządzający usługą) z naciskiem na ciągłość dostarczania usług, a nie na pobieranie opłat za pojedynczą konfigurację. Reseller, będąc świadomym wszystkiego co dzieje się w sieci klienta, gwarantuje ciągłość funkcjonowania firmy i nawet w przypadku wystąpienia dowolnych problemów służy pomocą i jest w stanie szybko je rozwiązać.

Platforma Nebula jest zarządzana poprzez centrum kontroli Nebula Control Centre – pojedynczy panel, który dostarcza dane w czasie rzeczywistym w formie intuicyjnego panelu dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej.

Użytkownicy mogą monitorować i zarządzać danymi, takimi jak przetransmitowany ruch, status urządzenia, lokalizacja i zużycie sieci w czasie rzeczywistym, co umożliwia błyskawiczne wykrywanie i naprawę problemów destabilizujących poprawne funkcjonowanie sieci.

Urządzenia Nebula można szybko skonfigurować z poziomu systemu iOS lub Android. Dzięki aplikacji mobilnej Nebula, wykorzystującej kod QR do automatycznej rejestracji urządzeń, możliwe jest ich automatyczne wykrywanie w chmurze. Dzięki temu nie trzeba we wszystkich lokalizacjach zatrudniać wykfalifikowanego personelu technicznego do instalacji urządzeń, co w dużym stopniu redukuje koszty wdrożeń w porównaniu z tradycyjnymi metodami konfiguracji.

Według Lee Marsden, prezesa Zyxel Europe: Wraz z systemem Nebula rzucamy wyzwanie tradycyjnym modelom biznesowym stosowanym w sieciach kablowych i bezprzewodowych. Aplikacje biznesowe przenoszą się do chmury i właśnie dlatego jesteśmy świadkami błyskawicznego wzrostu trendu chmur sieciowych.

Nebula niweluje problem skomplikowanych cen produktów, aktualizacji, zaawansowanych instalacji oraz ekspertyz technicznych dla klientów. Jednocześnie oferuje w pełni funkcjonalną chmurę bezprzewodową dla małych i średnich firm, które do tej pory, ze względu na koszty nie mogły pozwolić sobie na takie rozwiązania.

Z kolei dla resellerów jest to doskonała szansa na zmianę profilu działalności i skoncentrowanie się na usługach z opcją czerpania corocznych zysków w modelu biznesowym pokrywania kosztów w trakcie rozwoju (pay as you grow).

Portfolio Nebula obejmuje punkty dostępowe (NAP), przełączniki sieciowe (NSW) oraz bramy zabezpieczające (NSG) wszystkie zarządzane poprzez chmurę.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Artykuły na pokrewne tematy
więcej

Colt wprowadza oparte na chmurze rozwiązanie telefoniczne dla Microsoft Teams

Rozwiązanie Direct Routing od Colt, oferowane jako usługa w chmurze, pomaga przedsiębiorstwom szybko uruchomić połączenia PSTN (Publicznej Przełączanej Sieci Telefonicznej) w usłudze Teams. Znacznie usprawnia to komunikację zespołów, które ze względu na pandemię, zmuszone są odbywać spotkania online.
więcej

Zdalna weryfikacja dokumentów dzięki polskiemu fintechowi

Polski fintech Authologic wprowadził do swojego rozwiązania kolejną metodę zdalnej weryfikacji tożsamości - rozpoznawanie fizycznych dokumentów za pomocą wideo lub zdjęcia selfie. Obecnie metoda weryfikacji wideo wdrażana jest m.in. w Vooom, aplikacji umożliwiającej wynajem samochodów na minuty.
więcej

Systell z 5 gwiazdkami Titanium Partner 3CX

Firma Systell, dostawca rozwiązań telekomunikacyjnych uzyskał po raz kolejny tytuł Titanium Partner 3CX. Tym samym od 2 lat firma ta pozostaje jedynym w Polsce partnerem 3CX o tak wysokim statusie współpracy.