Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

tNPS

Transakcyjny Net Promoter Score (tNPS) mierzy postrzeganie przez klientów transakcji z firmą, na przykład zakupu online lub interakcji z obsługą klienta. Transakcyjny NPS mierzy więc poziom postrzegania przez klienta w punkcie (a nie w całym procesie obsługowym), jakim dochodzi o styczności klienta z firmą.

Google chce zmienić nasze przyzwyczajenia – może mu się to udać

Mimo, iż coraz częściej i chętniej sięgamy po komunikatory internetowe, to ciągle wysyłamy miliardy wiadomości SMS. Tylko w 2014 roku było to ponad 51 mld wiadomości. W tym samym czasie MMS-ów wysłaliśmy ponad 527 mln.

Mimo, iż coraz częściej i chętniej sięgamy po komunikatory internetowe, to ciągle wysyłamy miliardy wiadomości SMS. Tylko w 2014 roku było to ponad 51 mld wiadomości. W tym samym czasie MMS-ów wysłaliśmy ponad 527 mln.

Liczba ich jednak z roku na rok spada na rzecz komunikatorów internetowych. Lecz ich liczba jest tylko szacowana – może to być nawet 100 razy więcej niż SMS-ów i MMS-ów razem wziętych. Tak duża popularność wiadomości tekstowych sprawia, że raczej trudno będzie nam porzucić z dnia na dzień takiej właśnie formy komunikacji.

I tutaj właśnie pojawia się Google oraz technologia Rich Communications Services (RCS), która już w przyszłym roku mogłaby docierać pod strzechy.

Rozwiązanie takie wymaga jednak implementacji po stronie operatora komórkowego i urządzeń klienta. Więcej jest jednak korzyści. Przede wszystkim użytkownicy będą mogli wysyłać pliki multimedialne do 10 MB, możliwe będzie zakładanie grupowych konwersacji i wygodne prowadzenie rozmowy między kilkoma osobami. Co ciekawe – dzięki RCS będzie możliwość dzielenia się danymi o lokalizacji (np. gdy chcemy się spotkać we znajomymi, a znajomi nie znają swojego aktualnego położenia). Dzięki RCS możliwe będzie także inicjowanie wideorozmów. Technologia ta umożliwia także – jak możemy to zaobserwować np. na Messenger w Facebook – odczytanie wiadomości jak i wprowadzanie tekstu przez naszego rozmówcę.

Nie wiadomo jednak jak usługa mogłaby być rozliczana przez operatorów telefonii komórkowej. Raczej trudno jest uwierzyć, że dobrowolnie zgodzą się nie pobierać opłat za komunikację, która zastąpić miałaby ponad 50 mld wiadomości SMS (nawet gdy użytkownik płaci 1 gr za wiadomość, to mamy 510 mln zł).

nexus2cee_rcs-launch_android

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Jak wygląda stan wdrożenia 5G w Warszawie?

Specjaliści z firmy Notel Poland postanowili sprawdzić postępy w rozwoju sieci 5G w Polsce pod kątem użytkowników stacjonarnych. Tym razem swoją uwagę skupili na Warszawie, gdzie przeprowadzili pomiary w stabilnych warunkach radiowych i bezruchu (tzw. Stationary Test).
Czytaj więcej

Play nadal traci

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował raport dotyczący przeniesień numerów komórkowych w IV kwartale ubiegłego roku. Najwięcej numerów utracił operator…