Speech analytics od Cludo w CCIG

Rejestracja karty rabatowej przez telefon to zwykle proces szybki i prosty, ale bywa, że ze względu na duże zainteresowanie programem klienci muszą czekać w kolejce na połączenie z konsultantem.

Rejestracja karty rabatowej przez telefon to zwykle proces szybki i prosty, ale bywa, że ze względu na duże zainteresowanie programem klienci muszą czekać w kolejce na połączenie z konsultantem. Czas rozmowy uzależniony jest od ilości danych osobowych, które należy zebrać, co przy skomplikowanych procedurach może zająć dłuższą chwilę.

Aby proces uprościć CCIG, jedno z największych call center[2] w Polsce, wpadło na pomysł wykorzystania w systemie IVR[4] technologii rozpoznawania głosu. To oznacza, że do identyfikacji posiadacza karty służyłby system rozpoznawania imienia klienta.

Z pytaniem, czy takie rozwiązanie jest możliwe CCIG zwróciło się do Cludo, dostawcy contact center[3] w modelu chmurowym. Pierwsze testy wykorzystujące rozwiązania Google Cloud Speech oraz Microsoft Cognitive Services wskazywały na odpowiedź negatywną.

Żaden z globalnych graczy nie oferuje technologii, która byłaby w stanie biznesowo sprostać stawianemu wyzwaniu rozpoznawania polskich imion.

Okazało się, że przetwarzanie głosu w chmurze ani[5] nie spełnia wymogów jakościowych, ani kosztowych – nawet przy skali kilku tysięcy zapytań dziennie.

Na szczęście Polacy nie gęsi i swój system rozpoznawania mowy mają. Z pomocą przyszła firma VoiceLab, która dzięki swoim innowacyjnym technologiom była w stanie sprostać wyzwaniu. Już po 3 godzinach od pierwszego telefonu do VoiceLab CCIG dostało do testów rozwiązanie pozwalające podjąć decyzję biznesową. Technologia VoiceLab rozpoznawała imiona z IVR z dużą dokładnością i można ją było sprawnie wdrażać. Bezpieczna integracja z systemem lojalnościowym oraz wyskalowanie i uruchomienie finalnego rozwiązania nastąpiło po pięciu dniach prac.

VoiceLab to polski producent, który dostarcza kompleksowych rozwiązań głosowych w zakresie speech analytics[1], systemów rozpoznawania i rozumienia mowy oraz biometrii dedykowanych dla call center oraz aplikacji mobilnych. Polski system rozpoznawania mowy VoiceLab Dictate zdobył ZŁOTY MEDAL na targach innowacyjności INTARG 2016, co pokazuje zaawansowanie technologiczne polskich produktów, które są już wdrażane w biznesie i konkurują ze światowymi rozwiązaniami.

Obecnie system rozpoznawania mowy VoiceLab jest dostępny w ramach usług dostarczanych przez Cludo Contact Center.

Słownik
1. speech analytics. Analityka mowy polega na śledzeniu treści rozmowy pod kątem wcześniej zdefiniowanych słów lub fraz kluczowych. Istnieje analiza mowy…
2. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
3. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
4. IVR. system teleinformatyczny umożliwiający interaktywną obsługę połączeń przychodzących. Klient przechodzący przez drzewo IVR po wysłuchaniu nagranych wcześniej komunikatów dźwiękowych…
5. ani. inaczej Automatic Number Identification lub caller id – numer telefonu dzwoniącego. Total 0 Shares Share 0 Tweet 0…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *