Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

tNPS

Transakcyjny Net Promoter Score (tNPS) mierzy postrzeganie przez klientów transakcji z firmą, na przykład zakupu online lub interakcji z obsługą klienta. Transakcyjny NPS mierzy więc poziom postrzegania przez klienta w punkcie (a nie w całym procesie obsługowym), jakim dochodzi o styczności klienta z firmą.

Spójrz na firmę jak na silosy widziane z nieba

Szwankuje Ci dotychczas dobrze działające call center[1]. Współpraca między działami, oddziałami nie działa? Czas na wprowadzenie rewolucji. Zanim jednak to zrobisz – zmień perspektywę i odszukaj wąskie gardła, w których sprawy Twoje i Twoich klientów utykają. To narzędzie może zrewolucjonizować działalność krajowych firm. Spółka Macrologic wprowadza na rynek pierwszy polski system wspomagający procesowy model zarządzania w przedsiębiorstwach — Macrologic Merit. Ten intuicyjny, bezpieczny i, co ważne, elastyczny system umożliwi implementowanie procesów zachodzących w firmach bezpośrednio do rozwiązania informatycznego.

Nowy produkt polskiego dostawcy systemów ERP może przewartościować myślenie o konkurencyjności i efektywności w kierowaniu średnim i dużym przedsiębiorstwem.

„To rozwiązanie zmienia podejście do biznesu i podnosi sprawność zarządzania organizacją. Pozwoli ono naszym klientom nie tylko dołączyć do grona liderów informatyki, ale także stworzy im lepsze warunki rozwoju względem dotychczasowej konkurencji” — podkreśla Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz, prezes Macrologic SA.

Czym jest Macrologic Merit?

Tradycyjne systemy ERP (ang. Enterprise Resourcing Planning) ułatwiają zarządzanie zasobami firmy w poszczególnych pionach organizacyjnych. W odróżnieniu od nich, Macrologic Merit wspomaga zarządzanie zdefiniowanymi sposobami działania organizacji — procesami. Taki właśnie sposób informatyzacji firmy jest zgodny z jej naturalnym funkcjonowaniem. Oprogramowanie działa horyzontalnie, równolegle do realizowanych czynności, integrując wszystkie role i działy w firmie. „Systemy takie rozwijają świadomość procesów zachodzących w przedsiębiorstwach, zwiększają aktywność biznesową firm i, co za tym idzie, ich konkurencyjność” — tłumaczy Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz.

W Macrologic Merit można odzwierciedlić wszystkie procesy zachodzące w firmie. Pozwala to zarządzającym na monitorowanie, mierzenie, a także modyfikowanie realizowanych procesów. W systemie przedstawiane są one w postaci diagramów, które w przypadku zmian w sposobie działania można w prosty sposób na nowo przemodelować i dostosować do potrzeb firmy. System automatycznie odzwierciedli modyfikacje dla wszystkich pracowników, których dany proces dotyczy.

Korzyści dla zarządzających i pracowników

Zarządzający, dzięki informacji o przebiegu procesów dostarczanej również na urządzenia mobilne, będą mogli efektywnie reagować na ewentualne problemy podczas wykonywania działań przez pracowników — i na tej podstawie usprawniać przebieg procesów w przyszłości. Dodatkowo, wykorzystując indywidualny pulpit dla danego stanowiska pracy, menedżerowie zyskają możliwość szybkiego wprowadzania w obowiązki osób nowozatrudnionych.

Pracownicy z kolei będą mogli efektywnie realizować swoje działania. Uzyskają dostęp do informacji i funkcji odnoszących się wyłącznie do tych procesów, w których uczestniczą. Co ważne, dzięki systemowi alertów na bieżąco zaplanują pracę i zareagują na zmieniającą się sytuację. Będą także dysponowali wyczerpującą dokumentacją dla systemów, instrukcjami dokonywania poszczególnych czynności, w tym często w postaci filmów. To umożliwi im samodzielnie uzyskiwanie niezbędnych informacji do realizacji zadań. Pracę ułatwi przyjazny i intuicyjny interfejs.

Oferta dla średnich i dużych firm

Dotąd na polskim rynku systemy klasy ERP oferowały jedynie duże firmy zagraniczne. Nic więc dziwnego, że ze względu na koszty mogły sobie na nie pozwolić tylko największe korporacje. Najnowszy produkt Macrologic SA wychodzi naprzeciw oczekiwaniom średnich i dużych przedsiębiorstw. Co istotne, uwzględnia on specyfikę działania w polskiej rzeczywistości gospodarczej, zwłaszcza w zakresie prawa (np. dostosowany jest do przesyłania danych w formacie Jednolitego Pliku Kontrolnego). „Dzięki 30-letniemu doświadczeniu popartemu tysiącami zrealizowanych projektów dla naszych klientów wiemy, jak działają przedsiębiorstwa w Polsce. Wbudowany w system ERP modeler procesów oraz stała informacja o przebiegu tych procesów umożliwia spojrzenie na firmę z lotu ptaka. W ten oto prosty sposób łatwo identyfikuje się bariery i blokady w działalności organizacji, rozpoznając to, co wymaga poprawienia” — dodaje Barbara Skrzecz-Mozdyniewicz.

Zgodnie z danymi GUS, w ubiegłym roku jedynie co piąte przedsiębiorstwo w naszym kraju korzystało z rozwiązań klasy ERP. Z kolei z badań ARC Rynek i Opinia, przeprowadzonych dla Macrologic SA, wynika, że tylko 45 proc. polskich firm jest zaawansowanych procesowo. Macrologic Merit, nowy produkt od Macrologic SA, ma ambicję odwrócić te tendencje.

 

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Unified Factory wchodzi na rynek USA i Kanady

W ostatnich latach polskie przedsiębiorstwa coraz odważniej wchodzą na arenę międzynarodową. Poza rynkami europejskimi chętnie zdobywają kolejne kontynenty. Tym razem zarząd spółki Unified Factory S.A. podpisał list intencyjny inaugurujący proces wprowadzania na rynek amerykański i kanadyjski polskich rozwiązań technologicznych klasy Customer Service Automation.