Duże oczekiwania, a nic od siebie. Polacy i ich podejście do pracy

Pracownicy coraz częściej narzekają na niskie zarobki i umowy śmieciowe. Jednak sami nie robią nic, by temu zapobiec. Ponad 80% Polaków się nie dokształca ani nie planuje tego w przyszłości. To duży błąd. Jedynie świadome zarządzanie własną karierą zagwarantuje satysfakcję z wykonywanej pracy.

Pracownicy coraz częściej narzekają na niskie zarobki i umowy śmieciowe. Jednak sami nie robią nic, by temu zapobiec. Ponad 80% Polaków się nie dokształca ani[1] nie planuje tego w przyszłości. To duży błąd. Jedynie świadome zarządzanie własną karierą zagwarantuje satysfakcję z wykonywanej pracy.

Sukces mogą osiągnąć wszyscy, należy go tylko dobrze zaplanować. Dlatego tak ważne w życiu zawodowym jest zarządzanie karierą, czyli podejmowanie działań polegających na planowaniu poszczególnych szczebli swojej kariery, wdrażaniu tych planów w życie i kontrolowaniu efektów.

Błędem jest założenie, że awans to jedyna szansa na rozwój zawodowy. Jest on możliwy także w ramach danego stanowiska pracy. „W większości firm po okresie dwóch, trzech lat pojawia się pewne zmęczenie pracowników i chęć zmiany. Głównym powodem, dla którego zatrudnione osoby odchodzą, jest właśnie brak odpowiednich możliwości rozwoju” – mówi dr Magdalena Kaczkowska-Serafińska, HR manager i trener biznesu z grupy uczelni Akademia Finansów i Biznesu Vistula. Również za małe zaangażowanie ze strony pracodawcy może mieć przykre konsekwencje.

Aby pracownik był zadowolony i z chęcią przychodził do swojej pracy, nie powinien się w niej nudzić. „Warto więc przydzielać mu zróżnicowany zakres zadań, które ma wykonać” – zauważa rozmówczyni.

Słownik
1. ani. inaczej Automatic Number Identification lub caller id – numer telefonu dzwoniącego. Total 0 Shares Share 0 Tweet 0…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *