Operator chciał wymusić losowanie

Jeden z operatorów telefonii komórkowej chciał zmusić swojego partnera do wydzwaniania numerów generowanych losowo.

Jeden z operatorów telefonii komórkowej chciał zmusić swojego partnera do wydzwaniania numerów generowanych losowo.

– Na informację, że model współpracy i wysokość prowizji oraz wysoka cena zakupu bazy danych zmusza nas do negocjacji warunków umowy lub od jej odstąpienia, usłyszeliśmy od przedstawiciela operatora telefonii komórkowej, że powinniśmy sobie takie numery wylosować w Excelu – opowiedział naszej redakcji jeden z managerów działającego call center[1], które współpracuje z jednym z wiodących operatorów telefonii komórkowej.

Zakaz losowania numerów telefonicznych, które następnie wykorzystywane są w telemarketingu jest prawnie usankcjonowanie. Reguluje to Ustawa z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 poz. 827). Ustawa ta zmieniła art., 172 ustawy Prawo Telekomunikacyjne (Dz. U. Z 2014 r. poz. 243). „Zakazane jest używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio wyraził na to zgodę̨.” Skoro numer został wylosowany, to nie można domniemywać, że użytkownik wyraził zgodę na kontakt.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do operatora telefonii komórkowej. Nadal go nie otrzymaliśmy.

 

(Nazwa firmy i operatora do wiadomości redakcji. Po otrzymaniu oświadczenia od operatora – opublikujemy jego treść).

 

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
1 comments
  1. “zwróciliśmy się do operatora komórkowego”… na prawdę myslicie, że odpowie? 😛 Przecież to ewidentnie jego wina. Ostatnio T-Mobile dostał od UOKiKu kilkumilionową karę. Przecież za samo niewręczenie formularza można dostać już ogromną karę:

    https://prokonsumencki.pl/blog/270-tysiecy-zlotych-kary-za-niewreczenie-konsumentowi-wzoru-formularza-odstapieniad-od-umowy-i-podanie-niewlasciwej-podstawy-prawnej/

    szkoda, że nie pamiętam, gdzie przeczytałem artykuł o T-Mobile, żeby się nim podzielić. Trochę im nawet współczuję, ale jakby nie było.. należy się.

    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *