Microsoft z nowościami na Convergence 2015 w Atlancie

Właśnie trwa kolejna edycja międzynarodowej konferencji organizowanej przez Microsoft Dynamics – Convergence 2015, która jest największym na świecie cyklicznym wydarzeniem poświęconym aplikacjom biznesowym. W tym roku event odbywa się w dniach 16-19 marca w Atlancie.

Wydarzenie jest poświęcone m.in. najnowszym rozwiązaniom Microsoft Dynamics i innowacjom, które firma zamierza wprowadzić na rynek w najbliższym czasie. Uczestnicy mają możliwość udziału w licznych prelekcjach, sesjach tematycznych i dyskusjach interaktywnych, a także wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów biznesowych z partnerami oraz innymi użytkownikami systemów Microsoft podczas sesji networkingowych i spotkań branżowych.

Tegoroczną edycję konferencji otworzył Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoft, który podkreślił znaczenie wykorzystania danych w rozwoju biznesu. Zaprezentował również najnowsze rozwiązania i usługi Microsoft, które pozwalają firmom zwiększać produktywność dzięki możliwości czerpania wiedzy z ogromniej ilości danych generowanych we współczesnym cyfrowym świecie. Głos zabrali również Kirill Tatarinov, wiceprezes Microsoft Business Solutions, oraz klienci Microsoft.

– Przedsiębiorstwa z niecierpliwością czekają na możliwość wykorzystania innowacyjnych technologii, takich jak uczenie maszynowe czy analizy predykcyjne – powiedział Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoft. – W momencie kiedy stworzą one kulturę, która zapewni każdemu dostęp do danych i analiz, będziemy mogli mówić o prawdziwej transformacji – dodał.

Wśród nowości zaprezentowanych podczas tegorocznej edycji konferencji warto wymienić:

Rozwiązania branżowe:

  • Microsoft Azure IoT Suite – zintegrowane rozwiązanie, które wykorzystuje wszystkie istotne możliwości Azure, uproszczone rozliczanie oraz łatwe tworzenie rezerw, aby pomóc firmom w łączeniu, zarządzaniu i analizowaniu wszystkich „rzeczy”. Oferta, która będzie dostępna w wersji testowej w drugiej części roku, zapewni organizacjom gotowe aplikacje ukierunkowane na wspólne scenariusze IoT (Internet of Things), takie jak zdalne monitorowanie, zarządzanie aktywami i utrzymanie ruchu, w celu uproszczenia wdrożenia i zapewnienia możliwości skalowania aplikacji pod kątem milionów „rzeczy”. Z kolei usługa Azure Stream Analystics będzie dostępna
    w przyszłym miesiącu w ramach Azure IoT lub jako oddzielna usługa. Narzędzie dostępne aktualnie w wersji poglądowej pozwala firmom przetwarzać w czasie rzeczywistym ogromne ilości danych przychodzących z “rzeczy” i usług, umożliwiając klientom przewidywanie trendów oraz automatyzację obsługi i pomocy.

 

  • Windows 10 for Internet of Things – Windows 10 udostępni wersje systemu przeznaczone dla całego spektrum urządzeń IoT pod nazwą Windows 10 IoT. Windows 10 IoT oferować będzie spójną platformę Windows obsługującą uniwersalne aplikacje i spójne modele obsługi dla różnego rodzaju urządzeń – od niewielkich kontrolerów po urządzenia zaawansowane, tj. bankomaty czy roboty przemysłowe. Windows 10 IoT przenosi również zabezpieczenia klasy korporacyjnej z urządzeń na chmurę i natywną łączność dla scenariuszy maszyna-maszyna i maszyna-chmura dzięki usługom Azure IoT.

Rozwiązania dla firm:

  • Power BI[1] – usługa dostępna na ponad 140 rynkach na całym świecie, która pozwala przedsiębiorcom kontrolować swój biznes dzięki aktualizowanym na bieżąco kokpitom operacyjnym, możliwości analizowania danych za pomocą interaktywnych, graficznych raportów oraz dzielenia się nimi ze współpracownikami i klientami. Nowe wtyczki Power BI, pulpity menedżerskie i raporty dla popularnych źródeł danych, w tym Google Analytics, Microsoft Dynamics Marketing, Zuora, Acumatica oraz Twilio, będą dostępne już wkrótce
  • Aktualizacja Spring’15 dla Microsoft Dynamics CRM[2] – najnowsza wersja rozwiązania CRM pojawi się na rynku prawdopodobnie na koniec drugiego kwartału 2015 roku. Rozwiązanie dostarczy usprawnienia w zakresie zwiększenia wydajności i zarządzania wiedzą oraz większe i bardziej efektywne możliwości współpracy pomiędzy pracownikami i firmami, a także umożliwi pogłębioną współpracę z Office 365. Aplikacja jest wyposażona w Microsoft Social Engagement – najnowszą aktualizację narzędzia Microsoft do monitorowania mediów społecznościowych w powiązaniu z Dynamics CRM i/lub Office 365. Microsoft Social Engagement zapewni firmom dostęp do informacji przekazywanych przez klientów za pomocą wszystkich kanałów społecznościowych.

 

Rozwiązania dla konsumentów:

  • Office Delve – dostępne już na całym świecie rozwiązanie korzysta z zaawansowanych technik uczenia maszynowego, pozwalając na odnajdywanie dokumentów, konwersacji i powiązań w obrębie usługi Office 365, które w danej chwili są ważne dla użytkownika. Narzędzie wzbogacono dodatkowo w treści pochodzące z Exchange Online oraz Yammer.
  • IT Professional and Developer Preview of Office 2016 – kolejna wersja Office 2016 dla systemu Windows. Aplikacja będzie dostępna na rynku w drugiej połowie br. Microsoft zachęca specjalistów IT i programistów do wypróbowania wersji poglądowej rozwiązania.
  • Skype for Business Preview (poprzednio Microsoft Lync) – nowa odsłona narzędzia Skype for Business będzie dostępna wraz z Office 365 w kwietniu br. Narzędzie oferuje przedsiębiorstwom możliwość współpracy audio i video w oparciu o znany interfejs użytkownika przypominający popularną aplikację Skype, pozwalając użytkownikom Skype for Business łączyć się ze wszystkimi osobami w sieci Skype.

– Tegoroczna edycja Convergence, która zgromadziła ponad 10000 klientów i partnerów z całego świata, obfituje w nowości Microsoft, które są naturalną odpowiedzią na trendy technologiczne, z jakimi mamy obecnie do czynienia. Wydarzenie jest mocno ukierunkowane na biznes i jego potrzeby związane ze zwiększaniem wydajności, analizą danych oraz wykorzystaniem chmury i analityki biznesowej. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaskoczyć branżę niezwykle innowacyjnymi rozwiązaniami – skomentował Paweł Jędrusik, dyrektor działu Microsoft Dynamics w polskim oddziale firmy Microsoft.

Więcej informacji na temat nowości zaprezentowanych podczas Convergence 2015 w Atlancie można znaleźć na stronie http://news.microsoft.com/convergence2015.

Słownik
1. BI. (lub Systemy Business Intelligence) – narzędzia realizujące proces przekształcania danych z różnych źródeł w informacje, a informacji w…
2. CRM. inaczej Customer Relationship Management – system informatyczny, którego zadaniem jest automatyzacja oraz wspomaganie procesów na styku klient-organizacja w zakresie pozyskania…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Artykuły na pokrewne tematy