Connect with us

Q4Net optymalizuje procesy sprzedażowe z systemem Microsoft Dynamics CRM

TECHNOLOGIE

Q4Net optymalizuje procesy sprzedażowe z systemem Microsoft Dynamics CRM

Firma Q4Net wdrożyła rozwiązanie Microsoft Dynamics CRM w celu optymalizacji procesów sprzedażowych. Projekt zrealizowała firma Intersys, która jest certyfikowanym partnerem Microsoft. Wdrożenie systemu trwało 3 miesiące i zostało zakończone w listopadzie 2014 r. Microsoft Dynamics CRM został zintegrowany z funkcjonującym w Q4Net rozwiązaniem klasy ERP – Enova oraz narzędziem Microsoft SharePoint, co umożliwiło automatyczną aktualizację danych zgromadzonych w ERP, a także tworzenie katalogów w SharePoint z poziomu Dynamics CRM przy zakładaniu kont i szans sprzedaży oraz automatyczne podpinanie dokumentu z SharePoint do zadania w systemie CRM. 

Dzięki wdrożeniu firma zyskała m.in. możliwość tworzenia szans sprzedaży i celów sprzedażowych, automatycznego wyliczania marż i szacowanych przychodów, śledzenia poszczególnych etapów wykonywanych zadań czy automatycznego wysyłania monitów w zależności od etapu szansy sprzedaży.

Microsoft Dynamics CRM usprawnił i w pełni zautomatyzował cały proces sprzedaży w firmie Q4Net – począwszy od tworzenia szans sprzedaży, wyznaczania celów sprzedażowych i ofertowania, a skończywszy na raportowaniu i wymianie informacji pomiędzy działami. Dzięki integracji z rozwiązaniem ERP i SharePoint oraz centralizacji danych pracownicy Q4Net zyskali repozytorium dokumentów połączone z etapami sprzedaży oraz możliwość pozyskiwania danych z systemu ERP w dowolnym momencie. W znacznym stopniu usprawniło to także komunikację pomiędzy handlowcami i konsultantami, przekładając się na wzrost efektywności pracy, zaś przełożonym umożliwiło nadzorowanie działań realizowanych przez swoich podwładnych na podstawie pulpitów menedżerskich oraz procentowych wskaźników wykonania założonych celów sprzedażowych.

„Microsoft Dynamics CRM zautomatyzował szereg powtarzalnych procesów, zwiększając efektywność naszych pracowników. Co ważne, system pozwala kontrolować nie tylko zadania wykonywane przez poszczególnych handlowców i konsultantów, lecz także śledzić realizację całych projektów, co ma duże znaczenie w zapewnianiu naszym klientom obsługi na najwyższym poziomie” – mówi Grzegorz Baranowski, wiceprezes ds. handlowych, Q4Net Sp. z o.o.

Karol Bancerz

Z branżą call center związany od 14 lat. Od prawie 12 lat prowadzi CCNEWS.pl, pierwszy, największy i najpopularniejszy w Polsce vortal o customer care. Zarządzał wieloma projektami telemarketingowymi dla operatorów telefonii komórkowej, linii lotniczych i towarzystw ubezpieczeniowych. Ostatnio odpowiedzialny był za nadzorowanie procesu wydawania wiz przez konsulaty USA dla obywateli Polski, Rosji, Białorusi i Litwy. Zwolennik zrównoważonego rozwoju biznesu ze wsparciem sztucznej inteligencji. Obecnie bloger, dziennikarz, przedsiębiorca – baczny obserwator zmieniających się trendów w obsłudze klienta. Prezes zarządu Belocal Polska Sp. z o. o. oraz członek zarządu Polskiego Instytutu Wiedzy Praktycznej - właściciela platformy WIEDZAPRAKTYCZNA.pl.

Skomentuj

POPULARNE