Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

live chat

rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w celu wzbogacenia i uzupełnienia kontaktu telefonicznego w call center, a także występującego jako jedno z mediów wykorzystywanych w contact center. Sama fraza live chat nie znalazła jeszcze dobrego odpowiednika w języku polskim i będąc zapożyczeniem z języka angielskiego, powoli zagnieździła się w slangu informatycznym. Usługa live chat polega na umożliwieniu użytkownikowi prowadzenia czatu z agentem przez stronę internetową. Możliwość czatowania daje użytkownikowi aplikacja komunikatora (obecnie najczęściej stosowane są te wykonane w technologii flash lub AJAX), która nie wymaga procesu instalacji oprogramowania na komputerze użytkownika, oraz do której dostęp uzyskuje się przez kliknięcie przycisku kontaktowego. Agent w rozmowie wykorzystuje aplikację wyposażoną w zestawy narzędzi dających mu wiedzę o rozmówcy, ułatwiających komunikację oraz zaoferowanie możliwie najlepszej pomocy.
Śledź nas

Daj nam CYNK :)

Axa Direct przez live czat i wirtualnego doradcę

AXA DIRECT uruchomiła dwa nowe narzędzia z zakresu obsługi klienta online: Wirtualnego Doradcę oraz Live Chat[2], pozwalające Klientom firmy uzyskać odpowiedzi zarówno na codzienne pytania związane z obsługą polisy, jak też indywidualne kwestie wymagające kontaktu z ekspertem i szczegółowej wiedzy o potrzebach Klienta.

„Wiemy jak ważny dla naszych Klientów jest kontakt z nami i możliwość uzyskania pomocy nawet w bardzo niestandardowych godzinach. Dlatego też zdecydowaliśmy się na wdrożenie Wirtualnego Doradcy, czyli inteligentnej aplikacji, która jest zdolna do udzielania pomocy Klientom 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.” – mówi Tomasz Masajło, Kierownik Działu E-commerce AXA DIRECT. „W przypadku, gdy aplikacja nie potrafi udzielić odpowiedzi bądź sprawa wymaga indywidualnej porady Klient jest automatycznie łączony z jednym z Doradców Działu Obsługi Klienta za pośrednictwem usługi Live Chat.”

Obecnie Wirtualny Doradca potrafi odpowiedzieć na ponad 1500 pytań dotyczących oferty AXA DIRECT, obsługi klienta, a także likwidacji szkód. Jest to możliwe dzięki gruntownej analizie potrzeb, jakie Klienci zgłaszają Doradcom Call Center[1] AXA DIRECT i zaimplementowaniu zwięzłych, ale też wyczerpujących odpowiedzi w bazie wiedzy narzędzia. Bardzo ważny jest również fakt, że Klient ma możliwość zadawania pytań używając słów kluczowych, jak też języka potocznego, ponieważ narzędzie przygotowane przez firmę InteliWISE obsługuje język naturalny.

„Przykładamy dużą wagę do odbioru zastosowanych przez nas rozwiązań wśród naszych Klientów. Każda osoba korzystająca z Wirtualnego Doradcy ma możliwość ocenienia poziomu satysfakcji z udzielonej mu odpowiedzi, a wszystkie oceny pozwalają nam rozbudowywać i poprawiać jakość bazy wiedzy.” – dodaje Maciej Maliszewski, Specjalista ds. e-commerce w AXA DIRECT.

Słownik
1. Call Center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
2. Live Chat. rodzaj usługi internetowej stosowanej w sprzedaży i zdalnej obsłudze internautów. Termin używany potocznie na określenie oprogramowania wykorzystywanego w…
Total
0
Shares
1 komentarz
  1. Axa to najgorsza ubezpieczalnia zaczyna sie robic jak ktos potrzebuje pomocy wydzwania 7 razy po 5minut przez caly dzien to jakas kpina.wielce zarobieni siedza pija kawe i nic nie pomagaja ludzia byle kase sciagac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

To milenialsi dyktują, jak dziś powinna wyglądać obsługa klienta

Dla miIenialsów, zwanych również pokoleniem Y, właściwa obsługa klienta liczy się znacznie bardziej niż dla przedstawicieli pokoleń takich, jak X czy Baby Boomers. Do 2025 roku milenialsi będą stanowić 75% osób aktywnych na rynku pracy, ich dochody wzrosną, a decyzje zakupowe nadadzą kształt rynkowi usług. Dla firm oznacza to jedno – muszą wdrożyć zmiany, które pozwolą dostosować się do stylu pracy i komunikacji obecnych trzydziestolatków.