Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

Microsoft Dynamics AX 2012 R3 na całym świecie

Microsoft ogłosił kolejną dużą aktualizację swojego flagowego rozwiązania klasy ERP. Microsoft Dynamics AX 2012 R3 jest dostępny w 36 krajach na całym świecie od początku maja br.

Nowa wersja systemu dostarcza innowacyjne możliwości w zakresie zarządzania magazynem i transportem, umożliwiając pełny wgląd w czasie rzeczywistym w realizację łańcucha dostaw. Pozwala to na obniżenie kosztów operacyjnych, dzięki czemu przedsiębiorstwa mogą oferować swoim klientom większą elastyczność i możliwości wyboru, a także bardziej konkurencyjne ceny. Z kolei nowe usługi Lifecycle Services umożliwiają organizacjom zwiększenie przewidywalności wdrożeń systemu Microsoft Dynamics AX dzięki uproszczeniu i standaryzacji procesów, zapewniając innowacyjność i spójne doświadczenia w zakresie serwisowania i wsparcia.

Nowoczesne aplikacje typu end-to-end i możliwości mobilne
Aktualizacja wprowadza także nowy framework aplikacji i usług typu end-to-end, umożliwiając przedsiębiorstwom tworzenie nowoczesnych aplikacji dla konkretnych scenariuszy biznesowych i urządzeń mobilnych, które pozwalają łatwo i bezpiecznie łączyć się z Microsoft Dynamics AX.

Microsoft Dynamics AX 2012 R3 na platformie Windows Azure
W celu zapewnienia szybkiej obsługi większej liczby klientów reprezentujących nowe segmenty i rynki, Microsoft oferuje wsparcie wdrożeń systemu Microsoft Dynamics AX 2012 R3 na platformie Windows Azure w modelu IaaS (Infrastructure as a Service). Zapewnia to wysoką dostępność danych dzięki temu, że są one przechowywane w chmurze i przedsiębiorstwa mogą z nich korzystać praktycznie w dowolnym miejscu i czasie.

Lifecycle Services – nowe możliwości serwisowania i wsparcia w chmurze
Udostępnione w Microsoft Dynamics AX 2012 R3 usługi działające w chmurze – Lifecycle Services, które wprowadzają nowe rozwiązania w zakresie serwisowania i wsparcia, pomagają organizacjom zwiększyć przewidywalność wdrożeń oraz zapewniają im elastyczność umożliwiającą dostosowanie się do zmiennych warunków biznesowych. Dotychczasowa praktyka korzystania z tych usług pokazuje, że klienci są w stanie znacząco skrócić czas spędzany na definiowaniu, rozwoju i obsłudze aplikacji. Przykładowo, w przypadku, kiedy pierwsi klienci potrzebowali wsparcia w rozwiązaniu problemu, ponad 65 procent z nich było w stanie samodzielnie zaadresować problem i pytania, korzystając z tego serwisu.

O wartości rozwiązania Microsoft Dynamics AX świadczy badanie TEI (Total Economic Impact) przeprowadzone przez firmę Forrester Research. W oparciu o ankiety konsumenckie i wywiady Forrester ustalił, że złożona organizacja korzystająca z rozwiązania Microsoft Dynamics AX 2012 osiągnie trzyletni wskaźnik rentowności (ROI) na poziomie 92%, gdzie okres zwrotu z inwestycji (payback) wynosi 21 miesięcy, zaś korzyści to ponad 6 milionów dolarów.

„Microsoft Dynamics AX 2012 R3 to dla całej branży znaczący krok w kierunku przyszłości systemów ERP. Nowe wydanie, odpowiadając na potrzeby klientów, umożliwi organizacjom czerpanie korzyści z usług chmurowych i nowych możliwości mobilnych” – komentuje Robert Skrzypczak, ekspert rozwiązań Microsoft Dynamics ERP, Microsoft.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

W jaki sposób SMS ułatwi Ci wakacje?

Gdziekolwiek nie wyjedziemy na wakacje, na pewno zabierzemy tam ze sobą smartfona. Według danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Polsce w 2015 roku zarejestrowanych było ponad 56 milionów kart SIM. Skoro praktycznie każdy z nas używa telefonu komórkowego, warto przyjrzeć się bliżej, jakie możliwości przydatne w czasie wakacji oferuje komunikacja SMS – wciąż popularna wśród Polaków, którzy według danych UKE wysyłają miesięcznie więcej wiadomości tekstowych niż przeciętny mieszkaniec Unii Europejskiej.
Czytaj więcej

Prawdziwa chmura nadciąga

Gdy inni przez wiele lat mówili o chmurze mieli na myśli usługę, do której mieli dostęp on-line bez inwestowania w serwery i pełną infrastrukturę. Teraz wydaje się, że taka chmura przypomina raczej mgłę snującą się gdzieś tuż nad ziemią. Pure Cloud więc jest prawdziwym obłokiem...