Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

ENERGO-TEL zdobywa POLKOMTEL

ENERGO-TEL S.A., spółka specjalizująca się w zakresie utrzymania i serwisu sieci oraz węzłów telekomunikacyjnych, zdobyła nowego ważnego Klienta – spółkę POLKOMTEL, operatora sieci Plus.

W ramach podpisanej w ostatnich dniach kwietnia umowy, ENERGO-TEL odpowiedzialny będzie za utrzymanie oraz serwis traktów światłowodowych Plusa na obszarze województwa lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Do zadań ENERGO-TEL należeć będzie również usuwanie powstałych na podległym terenie awarii sieci światłowodowej.

Stanisław Szuder, Prezes Spółki podpisanie nowej umowy skomentował: „pozyskanie tak ważnego Klienta jak POLKOMTEL jest dla Spółki ogromnym sukcesem, potwierdzającym nasze kompetencje w zakresie usług utrzymaniowych. Zdobywane na przestrzeni kilkunastu lat doświadczenie oraz systematycznie poszerzana wiedza naszych pracowników dziś procentują w postaci zaufania, którym obdarza nas istotny gracz na rynku telekomunikacyjnym, jakim jest operator sieci Plus. Mamy nadzieję, że podpisana umowa będzie dla nas szansą na dalszy rozwój współpracy pomiędzy naszymi firmami. Kontrakt ten, to także możliwość zdobycia nowego doświadczenia, które jest bezcenne dla każdej spółki, dążącej do ciągłego rozwoju.

POLKOMTEL to kolejna duża spółka, z którą nawiązaliśmy współpracę. Na początku bieżącego roku, w zakresie utrzymania sieci światłowodowej, umowę przedłużył z nami EmiTel. Naszymi największymi klientami są EXATEL oraz PGE Dystrybucja. Małymi krokami, ale stabilnie Spółka realizuje przyjętą w połowie 2012 strategię, której celem jest dalszy, sukcesywny rozwój w kierunku, w którym mamy największe kompetencje czyli serwis, eksploatacja oraz budowa sieci telekomunikacyjnych w Polsce.

Wierzymy, że kolejne działania stopniowo przybliżać nas będą do realizacji kluczowego celu, jakim jest dążenie do uzyskania znaczącej pozycji w zakresie obsługi operatorów sieci telekomunikacyjnych i telewizji kablowych w Polsce.”
Obecnie ENERGO-TEL zatrudnia ponad 100 pracowników, prowadząc swoją działalność poprzez sieć 16 jednostek terenowych, zlokalizowanych w głównych miastach Polski.

W ramach realizacji przyjętej strategii oraz rozwoju biznesu Spółka przewiduje sukcesywny rozwój jednostek terenowych, celem zapewnienia jak najwyższej jakości wszystkich oferowanych usług.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

T-Mobile testuje sieć o prędkości 1 Gbps

62 proc. transferu danych w T-Mobile to przesył przez LTE. Rozwój szybkiego mobilnego internetu to konieczność, bo użytkownicy chcą mieć dostęp do sieci wszędzie i do coraz większych prędkości – podkreślają przedstawiciele operatora. Dlatego T-Mobile testuje z Nokią przepływności przekraczające 1 Gbps, co otwiera drogę do sieci 5. generacji i serwisów internetowych opartych m.in. na wirtualnej rzeczywistości.
Czytaj więcej

Analiza EY: Za „darmowy” roaming w Europie zapłacą telekomy i ich klienci

Od 15 czerwca 2017 roku ulegną zmianie warunki świadczenia usług roamingu na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). „Ceny połączeń za granicą jak w domu” będą dużym wyzwaniem dla telekomów. Niektórzy operatorzy w Europie już ograniczają promocje, podnoszą opłaty czy nawet rezygnują z roamingu w wybranych taryfach wprowadzając do oferty abonament wyłącznie krajowy. Dla firm w Polsce przy braku działań, z uwagi na specyficzne uwarunkowania rynkowe, „darmowy” roaming może oznaczać dalszy spadek przychodów.