Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Teletec z nową stroną www

TELETEC uruchomił nową stronę internetową. Znajdująca się pod adresem www.teletec.pl witryna w nowoczesny i bardzo przejrzysty sposób dostarcza swoim gościom informacji o firmie, oferowanych usługach oraz realizowanych projektach.

„Nasz serwis WWW stanowi najbardziej wiarygodne źródło informacji o firmie, jest coraz częściej odwiedzany, a jego użytkownicy oczekują pełnych i łatwo dostępnych informacji. Mając świadomość, że poprzedni serwis nie spełniał wszystkich tych postulatów postanowiliśmy go przebudować zarówno pod względem wizualnym jak i funkcjonalnym. (…) Podczas kilku miesięcy prac zespół odpowiedzialny za jego realizację sprawił, że prezentacja treści na witrynie jest bardziej przejrzysta i pozwala użytkownikom na swobodne i łatwe poruszanie się po stronie, a tym samym na szybkie dotarcie do informacji, których poszukują.” – powiedział Maciej Rębiasz, Dyrektor Zarządzający TELETEC Sp. z o.o.

teletec_www1Strona www.teletec.pl została podzielona na kilka części prezentujących w zagregowany sposób poszczególne obszary funkcjonowania firmy. Layout nawiązuje do nowoczesnej stylistyki metro opartej głównie na zdjęciach i infografikach, co znacząco wpływa na atrakcyjność przekazu oraz ułatwia nawigację.

Nowa strona internetowa powstała przy współpracy z agencją interaktywną +moreplease z Krakowa. Zastosowane w niej technologie oraz lekki layout graficzny pozwalają bez odrywania uwagi odwiedzającego dotrzeć do poszukiwanych treści i w łatwy sposób skontaktować się z odpowiadającymi za poszczególne obszary w Spółce osobami. Wraz z witryną internetową odświeżone zostały wszystkie inne elementy identyfikacji wizualnej.
teletec_www2

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy