Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Ministerstwo zdrowia uruchomiło infolinię o tańszych lekach

Ministerstwo zdrowia uruchomiło specjalną infolinię. To źródło informacji o tańszych odpowiednikach refundowanych leków, które przepisał lekarz. Taka zamiana jest możliwa, jeśli na recepcie nie ma odpowiedniej adnotacji.

Pod numerem 22 123 98 00 można uzyskać rzetelną informację na ten temat. Infolinia jest czynna przez siedem dni w tygodniu od godziny 8 do 20.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz podkreślił, że chociaż aptekarze mają obowiązek informować pacjenta, że można kupić tańszy lek, chorzy o tym nie wiedzą. Dodał, że na infolinii będą dyżurowali farmaceuci, którzy będą informowali czy dany lek ma tańszy odpowiednik. Zaznaczył, że nie będą udzielali porad medycznych.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Czy drony w przyszłości zdominują rynek dostaw?

Automatyzacja w wielu firmach wiedzie obecnie prym. Dostawy jedzenia, książek, artykułów spożywczych są już na porządku dziennym. Dostarcza się praktycznie wszystko. Najwięksi gracze zaczynają jednak już od jakiegoś czasu eksperymentować z dostawą za pomocą dronów. Czy taka technologia ma w ogóle przyszłość?