Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

IBM otwiera Centrum Dostarczania Usług

IBM otworzyła w Katowicach nową siedzibę Centrum Dostarczania Usług. Do końca przyszłego roku chce zatrudnić 2000 osób.

Nowe centrum należy do sieci strategicznych placówek IBM (ang. delivery centres), które skupiają się na dostarczaniu specjalistycznych usług informatycznych, takich jak zarządzanie systemami operacyjnymi serwerów, zapewnianie ochrony i bezpieczeństwa systemów, świadczenie usług dla klientów końcowych, w tym utrzymania i monitorowania sprzętu IT oraz systemów oprogramowania.

– Mamy w planach zatrudniać w Katowicach 2 tysiące ludzi do końca 2015 roku. Aby pomieścić taką liczbę pracowników będziemy potrzebowali więcej przestrzeni i już prowadzimy na ten temat rozmowy – mówi Stef Stangret, dyrektor Centrum Dostarczania Usług IBM w Polsce.
Nowe centrum to siedmiokondygnacyjny budynek, w którym na dwóch pierwszych kondygnacjach mieszczą się sale do szkolenia pracowników, a na kolejnych pięciu po 180 miejsc roboczych, większość w przestrzeniach typu open space. IBM nadal będzie także wynajmować dotychczas zajmowane powierzchnie.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Tempo cyfryzacji państw UE szansą na wzrost PKB o 7,2%

Jak wynika z najnowszej analizy Deloitte’a przygotowanej dla firmy Vodafone, przyspieszające w związku z pandemią procesy cyfryzacji mają wygenerować dodatkowy bilion euro dla unijnej gospodarki, odpowiadając za przyrost PKB na mieszkańca krajów UE w wysokości 7,2 proc. do 2027 roku.