Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Selena wybrała Bonair

Grupa Selena zdecydowała się na wdrożenie systemu klasy ERP Microsoft Dynamics AX 2012 i wybór firmy Bonair jako partnera wdrożeniowego. Selena operuje na rynkach międzynarodowych produkując i dostarczając profesjonalnym wykonawcom i indywidualnym użytkownikom szeroką gamę chemii budowlanej. Produkty Grupy dostępne są na rynkach ponad 70 krajów świata. Jej 15 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych jest w Europie, Ameryce Południowej, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji, a laboratoria badawczo-rozwojowe w Polsce, Hiszpanii i Chinach.

Umowa Seleny z Bonair obejmuje zaprojektowanie, wykonanie, uruchomienie i wsparcie systemu Microsoft Dynamics AX 2012 dla podmiotów Grupy w Polsce, z możliwością ewentualnego rozszerzenia rozwiązania na spółki w kolejnych krajach. Wdrożeniem zostaną objęte wszystkie kluczowe obszary działalności Seleny, w tym: finanse, księgowość, kontroling, sprzedaż, zakupy, kontrola jakości, zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie cyklem życia produktów i technologią, produkcja. Dla obszaru kadry i płace zostanie wdrożone autorskie rozwiązanie firmy Bonair – moduł AX Honoraria 2012. Dodatkowo w ramach projektu przewidywane jest wykorzystanie modułu Enterprise Portal, zapewniającego dostęp do wybranych funkcji systemu za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Ponadto wdrożenie obejmuje również wykorzystanie funkcjonalności Application Integration Framework, która umożliwia integrację z systemami zewnętrznymi poprzez serwer aplikacji oraz wsparcie dla różnych metod integracji (w tym Web Services).

– Wdrożenie rozwiązania klasy ERP jest elementem działań w ramach strategii Grupy Seleny przyjętej na lata 2014-2016. Naszym podstawowym celem jest wdrożenie rozwiązań organizacyjnych prowadzących do zwiększenia efektywności procesów przy wykorzystaniu wsparcia systemowego – powiedział Kazimierz Przełomski, wiceprezes zarządu, dyrektor finansowy Grupy Selena.

– Mając na uwadze wagę i złożoność przedsięwzięcia w zakresie wypracowania optymalnych procesów referencyjnych dla wszystkich podmiotów Grupy Selena objętych projektem, zdecydowaliśmy się na włączenie do zespołu projektowego ekspertów obszarowych o międzynarodowym doświadczeniu, w tym konsultantów Microsoft Center of Excellence. Jako platformę ERP wykorzystamy Microsoft Dynamics AX 2012 R3 obejmującą specjalizowane rozwiązania dla przedsiębiorstw o profilu produkcji procesowej oraz mechanizmy wspierające zarzadzanie grupą kapitałową. Zarówno dobrane kompetencje członków zespołu wdrożeniowego, jak i narzędzia mają na celu realizację strategicznych oczekiwań naszego Klienta – powiedział Daniel Olejniczak, wiceprezes zarządu Bonair SA.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

AI nie zabierze Ci pracy! Podniesie tylko jej efektywność…

Dużo mówi się obecnie o tym, że sztuczna inteligencja przejmie wiele zawodów i pozbawi ludzi pracy. Nic bardziej mylnego! Naprzeciw takiej narracji postanowił wyjść Izraelski potentat. Marka Fiverr za pomocą swojej nowej kampanii "Power of Humanity" stara się zmienić obraz AI w świadomości pracowników. Czy to się jej uda!?