Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Nowe call center w Gdańsku

W Gdańsku swój oddział otworzyło niemieckie call center[1] Competence Call Center. To 12 międzynarodowa placówka firmy. Realizowane są w niej projekty polskojęzyczne, niemiecko-, anglo- oraz rosyjskojęzyczne.

-Wielkość rynku, znakomity wzrost gospodarczy i bardzo dobry poziom wykształcenia ludności przemawiają za tym atrakcyjnym ośrodkiem gospodarczym w Polsce mówi prezes zarządu CCC- Christian Legat.

– W nadchodzących miesiącach, będziemy koncentrowali się na krajach skandynawskich, a także na rynku niemieckim. – informuje Ulf Herbrechter, Członek zarządu ds. operacyjnych.

– Fakt, że CCC podejmuje teraz działalność w Trójmieście, potwierdza rosnące zainteresowanie i silną pozycję naszego regionu w inwestowaniu w Shared Service Center. Jest to wynikiem przemyślanych strategii i inicjatywy Invest in Pomerania, które sprawiają, że nasza lokalizacja staje się atrakcyjna dla nowych inwestorów w zakresie obsługi klienta – zwłaszcza w regionie niemieckojęzycznym i skandynawskim. Trójmiasto oferuje wysokiej klasy absolwentów ze znajomością kilku języków obcych, jak język niemiecki, języki skandynawskie i wiele innych”, mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy