Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Polycom z nowym prezesem

Polycom poinformował, że Peter A. Leav został prezesem i dyrektorem generalnym (CEO) firmy. Leav wejdzie również w skład rady dyrektorów. Leav zastępuje tymczasowego CEO Kevina Parkera, który nadal będzie pełnił prezesa zarządu Polycom oraz ściśle współpracował z Leavem nad planem przekształceń.

„Duża wiedza Petera na temat działalności operacyjnej, ogólnego zarządzania i sprzedaży, którą nabył podczas ponad 20-letniej kariery w branży komunikacji, technologii i usług, a także jego energia i pasja pomogą Polycom osiągnąć kolejny szczebel rozwoju. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Peter dołączył do nas. Jego doświadczenie w kierowaniu międzynarodową organizacją oraz potwierdzona umiejętność zwiększania obrotów i wartości firm sprawiły, że był naturalnym kandydatem na to stanowisko” – powiedział Parker.

Leav objął stanowisko w poniedziałek 2 grudnia 2013 r. i będzie pracował w globalnej centrali firmy w Dolinie Krzemowej w Kalifornii.

polycom-prezes„Polycom jest znanym innowatorem i czołowym dostawcą bezpiecznych, zgodnych operacyjnie rozwiązań do współpracy głosowej, wideo do współdzielenia treści. Możliwości zatem są nieograniczone, ponieważ większość organizacji na świecie dopiero zaczyna odkrywać zdumiewające korzyści, jakie mogą im przynieść rozwiązania Polycom. Priorytetem dla mnie i dla firmy będzie zapewnienie najlepszej w branży obsługi klienta przy jednoczesnym zwiększeniu marży operacyjnej i długoterminowej wartości dla akcjonariuszy. Cieszę się, że wspólnie z całym zespołem będę miał okazję do udoskonalenia strategii firmy, pobudzenia rozwoju i kontynuowania tradycji innowacyjności w tej ewoluującej branży” — powiedział Lear.

Podczas pracy Leava w NCR przychody firmy wzrosły z 4,6 mld dol. w 2009 r. do 5,7 mld dol. w 2012 r. Zwieńczeniem jego kariery w NCR były stanowiska wiceprezesa zarządu oraz prezesa działu operacji branżowych i terenowych. Leav kierował zespołem liczącym około 8000 osób ze 120 krajów. Nadzorował globalne działania NCR, w tym bezpośrednie i pośrednie kanały sprzedaży działu NCR Global Sales, usługi profesjonalne, a także operacje branżowe, skupiając się na klientach z sektora usług finansowych, handlu detalicznego, hotelarstwa, turystyki oraz technologii i komunikacji. Kierował też działem interaktywnych rozwiązań druku NCR, zarządzając globalną produkcją i dystrybucją. Leav był członkiem komitetu wykonawczego NCR, gdzie pomagał w opracowywaniu i realizowaniu globalnej strategii firmy.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy