Oracle uruchamia cztery centra przetwarzania danych w chmurze

Po uruchomieniu nowych centrów przetwarzania danych w Kanadzie i Niemczech firma będzie dysponować w sumie 17 takimi ośrodkami na całym świecie, udostępniając klientom więcej możliwości przechowywania danych i zapewniania zgodności z przepisami.

W ramach rozbudowy swojej największej w branży, wydajnej, niezawodnej i bezpiecznej infrastruktury chmury firma Oracle poinformowała o uruchomieniu nowych centrów przetwarzania danych do obsługi chmury Oracle Cloud w Kanadzie i Niemczech.

Po uruchomieniu tych nowych centrów globalna infrastruktura chmury Oracle będzie się składała z 17 takich ośrodków, umożliwiając obsługę najbardziej kompleksowej oferty usług aplikacji, usług społecznościowych, usług platformy oraz usług infrastruktury. Wszystkie te usługi są oferowane na zasadzie subskrypcji.

Oracle Cloud oferuje najbardziej kompleksowy w branży pakiet nowoczesnych aplikacji biznesowych typu SaaS[2] (udostępnianie oprogramowania jako usługi), w tym Human Capital Management, Customer Experience[1] i Enterprise Resource Management, z wbudowanymi funkcjami analizy danych biznesowych oraz obsługi sieci społecznościowych i urządzeń mobilnych.

Firma Oracle zapewnia klientom i partnerom możliwość elastycznego wyboru sposobu wdrażania oprogramowania Oracle: w chmurze Oracle Cloud i w innych chmurach publicznych, w tradycyjnych centrach przetwarzania danych w siedzibie klienta, w chmurach prywatnych oraz w prywatnych chmurach zarządzanych.

Dzięki ponad trzynastoletniemu doświadczeniu firmy Oracle w zakresie zarządzania centrami przetwarzania danych przedsiębiorstw i instytucji administracji publicznej, centra przetwarzania danych Oracle spełniają najsurowsze standardy dotyczące lokalizacji, bezpieczeństwa systemów fizycznych i informatycznych, nadzoru, infrastruktury oraz pracowników.

Do ochrony swoich rozmieszczonych na całym świecie centrów przetwarzania danych firma Oracle zatrudnia własnych, wyspecjalizowanych specjalistów ds. bezpieczeństwa, którzy mają duże doświadczenie i ukończyli formalne szkolenia z zakresu najlepszych procedur zapewniania bezpieczeństwa chmury.

W przeciwieństwie do innych chmur, które oferują usługi zabezpieczania w jednej lub dwóch warstwach, chmura Oracle Cloud jako jedyna umożliwia zoptymalizowane, wielowarstwowe podejście do zapewniania bezpieczeństwa na każdym poziomie infrastruktury technicznej. W tym celu wykorzystuje bogatą ofertę produktów do zabezpieczania i szyfrowania danych, a także sprawdzone mechanizmy kontroli procesów w warstwie aplikacji, infrastruktury i sprzętu systemowego.

Słownik
1. Customer Experience. to suma wszystkich doświadczeń jakie klient ma z naszą firmą we wszystkich możliwych kanałach kontaktu i punktach styku…
2. SaaS. Zobacz Software as a Service. Total 0 Shares Share 0 Tweet 0 Pin it 0 Share 0
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *