Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

Będą nowe zlecenia na windykację miękką w call center

Poprawiła się płynność finansowa małych i średnich firm, ale wcale nie dzięki temu, że kontrahenci zaczęli płacić w terminie – pisze “Puls Biznesu”. Przedsiębiorcy po prostu przestali tolerować zatory płatnicze i zaczęli konsekwentniej windykować.

W efekcie z 40 do 28 proc. spadł odsetek firm, których kontrahenci płacili gorzej w ciągu ostatnich 6 miesięcy – wynika z badania Keralli Research na zlecenie Bibby Financial Services.

Według badania, zdecydowana większość firm (63 proc.) zaczyna się upominać o zaległości zaraz po upływie terminu płatności faktury. Spada również tolerancja wobec długości opóźnień – np. 7 dni jako istotne opóźnienie klasyfikuje 16 proc. respondentów, a 1,5 roku temu – tylko 8,9 proc.

Cieszy nas, że firmy przestają tolerować opóźnienia płatnicze, bez zmiany ich postaw problem zatorów się nie rozwiąże – komentuje dyrektor generalny Bibby Financial Services Krzysztof Kuniewicz. Płacenie po terminie musi stać się wyjątkiem, a nie regułą – podkreśla.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy