Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

Leki i recepty przez telefon

Pacjenci z trzech miast w Polsce: Warszawy, Olsztyna i Gdańska będą wkrótce testować nowe systemy Ministerstwa Zdrowia. Pierwszy to e-recepta, system który eliminuje papierowe recepty wystawiane przez lekarzy: zamiast papierowego dokumentu lekarz wpisze zalecane leki do elektronicznego systemu, a my otrzymamy leki w dowolnej aptece na terenie miasta po okazaniu dowodu osobistego.

Drugi system to Internetowe Konto Pacjenta (www.ikp.gov.pl). Znajdziemy w nim informację o przebytych chorobach. Przypomni nam o zbliżających się wizytach lub godzinie przyjmowania leku.

Prototypu obu rozwiązań już testowano, nie testowano jednak ich wspólnie i na taką skalę.

– Zależy nam na tym, by systemy były testowane w różnych częściach kraju i przez jak największą grupę – wyjaśnia Katarzyna Maćkowska z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Do obu systemów pacjenci będą mieli wgląd przez stronę internetową i telefon. Ministerstwo zakończy wszystkie prace do końca roku 2014, lecz zmiany w przepisach prawa, które umożliwiałyby wdrożenie w całej Polsce, jeszcze nie zostały uchwalone.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy