Verint przejmuje firmę Victrio

Firma Verint Systems Inc. poinformowała o podpisaniu umowy przejęcia przedsiębiorstwa Victrio, które oferuje innowacyjne rozwiązania do zapobiegania oszustwom i weryfikacji tożsamości. Połączenie technologii firm Verint i Victrio zoptymalizuje ten wszechstronny pakiet rozwiązań poprzez integrację najlepszych w branży funkcji biometrii głosowej i analiz predykcyjnych ze skoncentrowanymi na klientach aplikacjami do optymalizacji pracy personelu (WFO[2]). Pozwoli to w rezultacie firmie Verint na rozszerzenie oferty w dziedzinie narzędzi do ochrony przed oszustwami i analizy ryzyka.

Zarządzanie ryzykiem, zapobieganie oszustwom i weryfikacja tożsamości to obecnie ważne tematy dla przedsiębiorstw. Coraz większy nacisk kładzie się też na ochronę tożsamości klienta i informacji prywatnych, dlatego firmy z całego świata inwestują w technologie i usługi, które pomagają zniwelować ryzyko, zapobiegają oszustwom i ograniczają związane z nimi straty, a zarazem optymalizują obsługę klienta — a wszystko to przy obniżeniu kosztów działania contact center[1]. Jak wynika z badań firmy analitycznej Ovum, „weryfikacja tożsamości w oparciu o ryzyko będzie odgrywała coraz większą rolę. Oferuje ona użytkownikom biznesowym metody uwierzytelniania lepiej dostosowane do rzeczywistości, ponieważ dzięki niej nie trzeba podawać wielu danych uwierzytelniających przy każdym logowaniu”1.

Rozwiązania Victrio łączą nową generację „biernej” technologii biometrii głosowej z unikalną analizą predykcyjną, która pozwala precyzyjnie wykrywać oszustów i uwierzytelniać klientów bez przerywania rozmowy. Innowacyjne funkcje biometrii głosowej Victrio idealnie sprawdzają się w dużych instytucjach finansowych, w tym bankach, przedsiębiorstwach wydających karty płatnicze, firmach świadczących usługi zarządzania majątkiem i innych organizacjach, które kładą nacisk na ograniczanie oszustw. Na początku bieżącego roku firma Gartner, Inc. przyznała Victrio tytuł „Cool Vendor” roku 2013 w dziedzinie zabezpieczeń umożliwiających zarządzanie tożsamością i dostępem2.
„Cieszymy się, że możemy powitać firmę Victrio w rodzinie Verint. Z dużym entuzjazmem podchodzimy do nowych funkcji rozwiązań Victrio, które zostaną wprowadzone do istniejącej oferty produktów Verint w zakresie ochrony przed oszustwami i analizy ryzyka. Przejęcie przedsiębiorstwa rozszerza naszą ofertę, dodając do niej wiele zaawansowanych narzędzi, które pozwolą nam udostępnić klientom jeszcze bardziej wszechstronne rozwiązania do bezpośredniego zapobiegania oszustwom i weryfikowania tożsamości” — powiedział Elan Moriah, prezes działów Verint Enterprise Intelligence Solutions i Verint Video and Situation Intelligence Solutions.

Wzmocnienie pozycji lidera rynku w dziedzinie narzędzi do ochrony przed oszustwami i analizy ryzyka

Dzięki rozwiązaniom Actionable Intelligence klienci firmy Verint i Victrio zyskają narzędzia do skuteczniejszego identyfikowania kradzieży i reagowania na nie, wykrywania zachowań niezgodnych z regulacjami branżowymi i praktykami przedsiębiorstwa oraz podejmowania stosownych działań w przypadku ich wystąpienia, a także pracy nad zgodnością z polityką ochrony danych.

Verint oferuje rozwiązania, które obniżają ryzyko oraz pomagają zwalczać oszustwa i zapewnić zgodność z przepisami. Tym samym przedsiębiorstwo udostępnia innowacyjne metody pozwalające sprostać określonym obszarom ryzyka za pomocą zaawansowanej technologii analitycznej. Nowe produkty wzmacniają dotychczasową, wiodącą ofertę narzędzi firmy do ochrony przed oszustwami i analizy ryzyka, która obejmuje analizę wideo, rozpoznawanie twarzy, analizę mowy i danych oraz programów i danych w komputerach. Firma Verint dysponuje bogatym doświadczeniem w dziedzinie zapobiegania oszustwom, ograniczania ryzyka i zapewniania zgodności z przepisami w wielu branżach. W jej ofercie znajdują się m.in. dedykowane rozwiązania dla sektora usług finansowych, handlu detalicznego, telekomunikacji i administracji publicznej.

[divider height=”40″]

1 – Ovum, Security Challenges in the Authentication Sector (Wyzwania w dziedzinie bezpieczeństwa w sektorze uwierzytelniania), 15 sierpnia 2013 r.
2 – Gartner, Inc., Cool Vendors in Security: Identity and Access Management, 2013 (Wyróżniający się dostawcy w dziedzinie zabezpieczeń umożliwiających zarządzanie tożsamością i dostępem — rok 2013), 29 kwietnia 2013 r.

Słownik
1. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
2. WFO. (inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności…
Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *