W Łodzi startuje całodobowa infolinia w sprawie przemocy wobec dzieci

W Łodzi uruchomiono całodobową infolinię, na którą można anonimowo zgłaszać przypadki przemocy wobec dzieci. W listopadzie jednak wystartuje kampania informacyjna o działającej infolinii.

Władze miasta zdecydowały się na uruchomienie infolinii po śmierci pobitych przez swoich opiekunów dzieci: trzymiesięcznej Nadii i trzyletniego Wiktora. Wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski podkreślił, że wiele w takich sprawach mogą zrobić m.in. MOPS czy placówki ochrony zdrowia, ale wszyscy mają prawny obowiązek reagować na sygnały dotyczące przemocy w rodzinie.

[tagline link=”http://www.callcenternews.pl/tag/infolinia/” linktarget=”” button=”Zobacz więcej” buttoncolor=”red” title=”Kto jeszcze uruchomił infolinię?” description=”Zobacz jakie firmy uruchomiły ostatnio swoje infolinie…”]

 

Wszyscy mieszkańcy miasta mają obowiązek informować o tym, że dzieje się coś złego dziecku, że wyrządzana jest mu krzywda. Nikt nie może pozostać bierny. Często słyszymy tą przemoc i wiemy o jej istnieniu, jest obok nas. Reagujmy- apelował wiceprezydent Łodzi.

Pod numerem bezpłatnej infolinii 800 112 800 przez całą dobę, siedem dni w tygodniu dyżurować będą psycholodzy i pedagodzy z Miejskiego Centrum Zdrowia Publicznego; wszystkim zgłaszającym gwarantowana będzie anonimowość.

Sygnały dot. przemocy wobec dzieci mają być przekazywane policji oraz interdyscyplinarnemu zespołowi specjalistów, którego działanie związane jest z procedurą tzw. niebieskiej karty.

W listopadzie rozpocznie się kampania informująca o infolinii – plakaty mają pojawić się w szkołach, placówkach służby zdrowia, miejskich instytucjach, w tramwajach, autobusach i na przystankach. Ma ona trwać co najmniej miesiąc.

Źródło: PAP/rmf

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Mobile first w Social Customer Care – 5 kroków do sprawnej komunikacji

Szacuje się, że 80% użytkowników korzysta z mediów społecznościowych za pomocą urządzeń mobilnych. Dlatego też działania Social Customer Care powinny być kierowane do użytkowników smartfonów i tabletów. Co warto wziąć pod uwagę, kierując komunikację do klientów nowej generacji? Poznaj 5 zasad, o których warto pamiętać.