Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

FileMaker będzie outsourcował

FileMaker nawiązał współpracę z Multishoring.info, polską firmą oferującą usługi rozwoju oprogramowania w modelu nearshoringowym. Współpraca ma umożliwić FileMaker rozwój społeczności programistów biegłych w rozwiązaniach tej firmy, a także zaspokoić rosnący popyt na aplikacje biznesowe na zamówienie oparte o platformę FileMaker.

Multishoring.info będzie oferował rozwój aplikacji biznesowych na platformie FileMaker w modelu nearshoringowym i offshoringowym. Usługi będą dostępne dla firm zrzeszonych w programie FileMaker Business Alliance (FBA), które potrzebują dodatkowych programistów znających rozwiązania FileMaker, a także bezpośrednio dla klientów FileMaker.

“Bardzo dynamiczne rozpowszechnienie się smartfonów i tabletów spowodowało olbrzymi wzrost zapotrzebowania na aplikacje biznesowe. Platforma FileMaker jest w samym centrum tego bumu, co w konsekwencji doprowadziło do wzrost popytu na programistów FileMaker i znacznego obciążenia naszych partnerów zrzeszonych w FileMaker Business Alliance. Dlatego bardzo się cieszymy, że nawiązaliśmy współpracę z firmą, która jest w stanie zaoferować usługi w dziedzinie rozwoju oprogramowania zarówno na rzecz naszych partnerów z FBA, jak i bezpośrednio dla klientów w Wielkiej Brytanii i Polsce” – powiedział Tony Speakman, Dyrektor na Europę Północną w FileMaker.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z FileMaker. Miliony użytkowników, w tym osób prywatnych i największych na świecie firm, wykorzystuje oprogramowanie FileMaker do zarządzania, analizowania i udostępniania ważnych informacji. Jesteśmy dumni, że nasi programiści będą mogli pomagać im i ich klientom, pracując w efektywnym kosztowo modelu nearshoringowym” – powiedział Andrzej Biesiekirski, CEO w Multishoring.info.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Play uruchamia “PLAN B”

Po tym, jak Play poinformował, że wstrzymuje proces sprzedaży udziałów w spółce natychmiast rozpoczęto wstępne rozmowy z bankami w sprawie możliwości rekapitalizacji lub refinansowania spółki.
Czytaj więcej

ITMAGINATION ma prawie 100 mln przychodów, rośnie za granicą

W 2018 roku polska firma ITMAGINATION wypracowała 92 mln złotych przychodów, o niemal jedną piątą więcej niż rok wczesniej. Połowa biznesu firmy to projekty realizowane z klientami z zagranicy. Jak szacuje Daniel Arak, jeden z założycieli i Członek Zarządu ITMAGINATION, w tym roku udział ten może wzrosnąć nawet do 70 proc.
Czytaj więcej

Poczta Polska z aplikacją mobilną oraz panelem do zarządzania przesyłkami

Poczta Polska podpisała umowę na wdrożenie kompleksowego rozwiązania informatycznego, obejmującego aplikację mobilną na smartfony oraz, dla osób korzystających z komputerów, dostęp do dedykowanego Panelu Klienta. Dzięki nowemu, multifunkcjonalnemu oprogramowaniu, klienci zyskają możliwość wygodnego i szybkiego zarządzania usługami oferowanymi przez Spółkę.
Czytaj więcej

Unified Factory liczy na pozyskanie z emisji akcji do 10 mln zł na inwestycje

Unified Factory chce wyemitować do 1,33 mln akcji serii E, dzięki którym spółka liczy na pozyskanie do 10 mln zł na inwestycje w zastosowanie sztucznej inteligencji w platformie Customer Service Automation, m.in. Chatbot czy Intelligent Search Engine, które spółka zaoferuje w modelu wdrożeniowym oraz w modelu SaaS już w 2017 roku, poinformował prezes Maciej Okniński.