Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

FreecoNet – przenieś numer, nie płać za przyzwyczajenia

Stacjonarny numer telefonu przez wielu ludzi traktowany jest wciąż niemal jak integralna część adresu zamieszkania. Przyzwyczajenie, to najsilniejszy czynnik sprawiający, że użytkownicy telefonii stacjonarnej utrzymują aktywną usługę – wskazuje na to 51 proc. ankietowanych w ramach badań przeprowadzonych na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

W przypadku klientów biznesowych sytuacja kształtuje się nieco inaczej – dla 50 proc. przedsiębiorców podstawowym argumentem przemawiającym za utrzymaniem numeru stacjonarnego jest przekonanie, że stanowi on element profesjonalnego wizerunku firmy. O przyzwyczajeniu do telefonii stacjonarnej mówi 44 proc. firm.
Tak czy inaczej, przyzwyczajenie to jest dosyć drogie. Statystycznego klienta indywidualnego kosztuje średnio 50 zł, natomiast biznesowego 165 zł miesięcznie. Niewielu użytkowników telefonu stacjonarnego wie, że alternatywą dla niego może być telefonia internetowa. Według wyników badań opublikowanych w ubiegłym roku przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, zaledwie 5 proc. firm korzysta z tej technologii. Co dziesiąte przedsiębiorstwo nie ma nawet świadomości istnienia takiej usługi. W przypadku klientów indywidualnych nie słyszał o niej co czwarty ankietowany. Z telefonu internetowego korzysta zaledwie 6 proc. badanych.

Z kampanią, która ma nakłonić zarówno firmy, jak i klientów indywidualnych do korzystania z telefonii internetowej, rusza operator FreecoNet.

„Chcemy upowszechniać wiedzę na temat tej nowoczesnej technologii, pokazując jednocześnie jej niekwestionowane zalety. Dla osób prywatnych to przede wszystkim niższe rachunki. Dla firm – istotne ze względów wizerunkowych zachowanie numeru wykorzystywanego w telefonii stacjonarnej oraz bogaty wachlarz usług dodanych, np. Wirtualny Fax, Wirtualna Centralka, Infolinie, Numeracja wewnętrzna itp. Co ważne, we FreecoNet numer jest „stacjonarny” tylko z nazwy. Z usług platformy można korzystać poprzez aplikację mobilną na smartfonie, czy na laptopie. Natomiast w panelu użytkownika dostępnym online można ustawiać przekierowania połączeń na dowolny numer komórkowy – wyjaśnia Dominik Zimakowski, Business Line Manager FreecoNet.

Koszt minuty połączenia na cały świat we FreecoNet zaczyna się od 3 groszy, a rozmowy w ramach sieci są darmowe.

„Nasza telefonia to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich użytkowników, którzy chcą utrzymać swój dotychczasowy numer stacjonarny za niewielkie pieniądze. Wystarczy przenieść numer do FreecoNet – wszystkimi formalnościami z tym związanymi bezpłatnie zajmuje się nasze Biuro Obsługi Klienta, a miesięczna opłata za utrzymanie numeru to tylko kilka złotych” – dodaje Dominik Zimakowski.

freeconect_wykresy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Być albo nie być operatorów telekomunikacyjnych

Jak bardzo zmienił się świat telekomunikacji najlepiej świadczy fakt, że jeszcze dwie dekady temu używaliśmy w dużej mierze telefonów stacjonarnych, a komórki były dostępne dla nielicznych. Sektor technologii telekomunikacyjnych doświadczył ogromnych, przełomowych zmian wpływających na życie społeczne, polityczne i biznes. Jak będzie wyglądał ten rynek w 2030 roku?
Czytaj więcej

RCS – SMS nowej generacji

Operatorzy sieci komórkowych w wielu krajach świata, w tym także w Europie, wprowadzają do swoich usług RCS (Rich Communication Services). Na czym ma polegać nowy standard komunikacji mobilnej i kiedy możemy się go spodziewać w Polsce?