Polycom poinformował dziś, że platforma Polycom RealPresence stanowi szkielet bezpiecznego środowiska współpracy między członkami Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO), sojuszu 28 krajów z Europy i Ameryki Północnej, który skupia się na obronności, bezpieczeństwie i zarządzaniu kryzysowym.
Polycom zademonstruje możliwości platformy RealPresence oraz inne rozwiązania do współpracy wideo podczas sympozjum NATO poświęconego ochronie informacji i cyberobronności (NATO Information Assurance and Cyber Defence Symposium, NIAS 2013), które odbędzie się w dniach 17 – 19 września.
W ramach kontraktu NATO przyznanego Science Applications International Corporation (SAIC) Polycom stał się preferowaną platformą do współpracy wideo dla pracowników i delegatów NATO, którzy regularnie spotykają się, aby poufnie negocjować misje dyplomatyczne, organizować interwencje humanitarne oraz planować działania sił szybkiego reagowania NATO. W ten sposób NATO usprawnia komunikację i podejmowanie decyzji w ramach zróżnicowanej kulturowo organizacji, oszczędzając godziny lub dni podróży uczestnikom spotkań i ograniczając wydatki poprzez zastąpienie osobistych podróży spotkaniami wideo.
SAIC instaluje komponenty platformy Polycom RealPresence we wszystkich ważniejszych ośrodkach NATO w Europie i Ameryce Północnej. Surowe wymagania NATO w zakresie bezpieczeństwa oraz potrzeba komunikacji z wykorzystaniem szerokiej gamy tradycyjnych systemów sprawiają, że platforma Polycom RealPresence jest logicznym fundamentem środowiska współpracy między członkami NATO.
„Precyzyjna i klarowna komunikacja jest niezwykle istotna, kiedy przedstawiciele 28 różnych krajów i kultur rozważają kwestie kluczowe dla wspólnej obronności. Jednocześnie komunikacja ta musi być godna zaufania i niezawodna, aby ograniczała zagrożenia związane z nowymi stylami pracy” — powiedział Gus Mommers, kierownik ds. usług zarządzania konferencjami w NATO Communications and Information Agency (NCI). „Na sympozjum NIAS 2013 społeczność IT NATO dowie się, jak zmodernizować infrastrukturę IT w sposób, który zagwarantuje bezpieczeństwo informacji. Rozwiązania demonstrowane tu przez SAIC i Polycom, w wielu przypadkach używane już przez NATO, stanowią ważną część tego krajobrazu ochrony informacji”.
Administratorzy sieci mogą użyć tego samego rozwiązania Polycom RealPresence Video Collaboration Server do obsługi zarówno ściśle tajnej komunikacji klasyfikowanej jako „NATO Secret”, jak i spotkań „NATO Unclassified”, poświęconych np. planowaniu zasobów, szkoleniom albo innym zadaniom administracyjnym. Dzięki rozwiązaniu Polycom do omijania zapór sieciowych administratorzy mogą pozwolić użytkownikom biurkowych lub mobilnych rozwiązań wideo na udział w spotkaniach bez narażania sieci NATO na niebezpieczeństwo.
Aplikacja do harmonogramowania stworzona we współpracy z myVRM, partnerem technologicznym Polycom/ SAIC, umożliwia autoryzowanym użytkownikom planowanie spotkań wideo na podstawie klasyfikacji bezpieczeństwa pomieszczeń i terminali wideo dostępnych w danym momencie. Zgodność operacyjna i integracja rozwiązań Polycom z systemem Microsoft Lync, powszechnie używanym w NATO, ułatwia personelowi inicjowanie spotkań wideo lub dołączenie do nich, płynne przechodzenie z rozmowy głosowej na połączenie wideo itd.
Inne unikatowe funkcje Polycom, takie jak możliwość generowania napisów, gwarantują efektywną komunikację między członkami NATO, nawet jeśli niektórzy uczestnicy są niedosłyszący albo potrzebują napisów, aby w pełni zrozumieć, o czym jest mowa.
„Praca NATO wymaga kooperacji i współpracy, więc możliwość organizowania spotkań w dowolnym miejscu i o każdej porze zapewnia przewagę strategiczną. Rozwiązania Polycom spełniają wymagania NATO w zakresie bezpieczeństwa, zgodności operacyjnej i łatwości użycia. W połączeniu z systemem harmonogramowania środowisko Polycom pozwala NATO skupić się na bieżących zadaniach, a nie na technologii potrzebnej do ich realizacji” — powiedział Mark Escobar, starszy wiceprezes działu agencji obronnych i grup dowódczych w SAIC.
„Czy chodzi o utrzymywanie pokoju, misje humanitarne czy też o akcje zbrojne w najniebezpieczniejszych regionach świata, NATO działa w imieniu ludzi, którzy pragną tego samego: pokoju, bezpieczeństwa i dobrobytu. Jesteśmy dumni, że SAIC zwróciło się do nas, aby pomóc NATO w realizacji tej misji” — powiedział Tony D’Angelo, wiceprezes ds. operacji federalnych w firmie Polycom.