Profesor Bugaj przeciwny call center

Polskiej gospodarki nie da się utrzymać na call center. – W dłuższym okresie jest to pułapka peryferyjności naszej gospodarki – uważa prof. dr hab. Ryszard Bugaj z Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN.

Polskiej gospodarki nie da się utrzymać na call center[1]. – W dłuższym okresie jest to pułapka peryferyjności naszej gospodarki – uważa prof. dr hab. Ryszard Bugaj z Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN.

Ryszard Bugaj wziął udział w zorganizowanej przez strajkujących w Warszawie związkowców. Jak zaznaczył profesor w debacie, potrzebny nam jest zwrot, bo nie da się polskiej gospodarki utrzymać na call centrach i montowniach. Dodał, że w dłuższym okresie jest to pułapka peryferyjności naszej gospodarki.

Bugaj to profesor Polskiej Akademii Nauk w zakresie nauk ekonomicznych. Były poseł na Sejm I, II oraz X kadencji. Był także doradcą społecznym prezydenta Kaczyńskiego.

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Wehikuł czasu: Mali klienci to rzadkość dla call center w 2003 roku

Gdy dzisiaj przyjrzymy się nieco dokładniej rynkowi outsourcingowych call center, dojdziemy do wniosku, że można je podzielić na dwie grupy: takie, które działają z dużymi klientami i takie, które realizują małe projekty dla niezbyt wymagającego klienta. Mało kto z nas pamięta, ale przed 2003 rokiem takiego podziału nie było. Dlaczego? Bo małych projektów prawie wcale nie było.
Czytaj więcej

Jakie perspektywy ma przed sobą telesprzedaż?

Polski rynek usług call centre rośnie w tempie 9% rocznie. Szacujemy, że w Polsce w telemarketingu znajduje zatrudnienie około ponad 200 tysięcy osób. Dodatkowo polski rynek jest bardzo konkurencyjny w tej części Europy (dobra infrastruktura, wykwalifikowany personel, stabilna sytuacja polityczno-ekonomiczna).