Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Bezpłatne warsztaty na temat zarządzania projektami

W październiku br. odbędą się bezpłatne warsztaty poświęcone zarządzaniu projektami z wykorzystaniem rozwiązań Microsoft Dynamics AX i Microsoft Dynamics CRM[1]. Spotkania, których organizatorem są firmy XPLUS i Microsoft, skierowane są do wszystkich osób, które realizują projekty budowlane, drogowe, kolejowe czy instalacyjne i pragną wzbogacić swoją dotychczasową wiedzę w tym zakresie.

Wirtualne seminarium „Zarządzanie Projektami w Microsoft Dynamics CRM” odbędzie się 2 października br. o godz. 10.00. Podczas warsztatu przedstawiciele firm XPLUS i Microsoft zaprezentują m.in. możliwości rozwiązania Microsoft Dynamics CRM, które służy nie tylko do zarządzania relacjami z klientami, lecz również do zarządzania zasobami, harmonogramowania i budżetowania projektów oraz kontroli ich realizacji, a także poprawnego rozliczania z klientami.

Z kolei seminarium „Zarządzanie projektami w Microsoft Dynamics AX” odbędzie się 23 października o godz. 10.00. Podczas spotkania przedstawiciele firm XPLUS i Microsoft odpowiedzą na pytania, w jaki sposób zoptymalizować funkcjonowanie działu projektów, jak uzyskać szybką i jednolitą informację o firmie oraz jak poprawić kontrolę nad zawartymi umowami za pomocą Microsoft Dynamics AX. Co więcej, uczestnicy spotkania będą mieli okazję do pogłębienia wiedzy m.in. na temat ewidencji, budżetowania, harmonogramowania czy rozliczania prowadzonych projektów, a także możliwości kontroli podwykonawców, faktur oraz kosztów i marży uzyskiwanej na projekcie.

– Celem warsztatów jest przedstawienie ich uczestnikom, w jaki sposób rozwiązania technologiczne mogą pomóc w efektywnym zarządzaniu projektami, wspierając bieżącą kontrolę stanu realizacji projektu zarówno od strony budżetu, jak i harmonogramu – mówi Monika Burdach, Business Solutions Marketing Manager w polskim oddziale firmy Microsoft. – Spotkania mają również na celu stworzenie możliwości do wymiany doświadczeń i pogłębienia wiedzy, a także rozwiania wszelkich wątpliwości w kwestiach technologicznych, stąd gorąco zachęcam do uczestniczenia w tych wydarzeniach – dodaje.

– Chcemy przekonać uczestników spotkania, że za pomocą innowacyjnych technologii można efektywniej zarządzać działalnością i uzyskiwać wymierne korzyści – przede wszystkim w postaci pełnej kontroli nad realizacją projektów wewnętrznych i zewnętrznych – mówi Mikołaj Strześniewski, Marketing Manager, XPLUS. – Zachęcamy do wzięcia udziału w wirtualnym spotkaniu wszystkich tych, którzy chcą się dowiedzieć, w jaki sposób systemy ERP mogą wspomóc firmę w planowaniu, harmonogramowaniu i realizacji projektów czy kontrolowaniu budżetu i zasobów – podsumowuje Mikołaj Strześniewski.

Słownik
1. CRM. inaczej Customer Relationship Management – system informatyczny, którego zadaniem jest automatyzacja oraz wspomaganie procesów na styku klient-organizacja w zakresie pozyskania…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Przemysł turystyczny i wczasowicze przestali bać się chmur

Pochmurne niebo, deszczowe i chłodne tygodnie mogą popsuć letni wypoczynek urlopowiczów a także negatywnie wpłynąć na obroty firm z branży turystycznej. Jest jednak taki rodzaj chmury, który w świecie gospodarki cyfrowej przyczynia się do szybkiego rozwoju sektora usług turystycznych a podróżnikom ułatwia dotarcie do wybranych destynacji. Chodzi o chmurę obliczeniową, która zmienia sposób, w jaki firmy prowadzą biznes.
Czytaj więcej

PGE Obrót z nagrodą za e-BOK

PGE Obrót otrzymała nagrodę PayU Lab Award w kategorii „eCustomer Experience – Energy”, za wdrożenie PGE eBOK oraz PGE mBOK. W konkursie wyróżnia się firmy, które przykładają szczególną wagę do stałego rozwijania nowoczesnych kanałów kontaktu z klientem.