Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Alior nagrywa klientów w placówkach stacjonarnych

O tym, że rozmowy konsultantów telefonicznych są nagrywane wiemy już od dawna. Alior Bank poszedł jednak o krok dalej i nagrywa proces obsługi klienta w swoich placówkach.

Na witrynach sklepów, urzędów, budynków użyteczności publicznej już od dawna umieszczane są tabliczki o działaniu na ich terenie systemów monitoringu. W Alior Banku komunikat ten ostatnio nabrał zupełnie innego, znacznie szerszego znaczenia. W placówkach banku nagrywane są również spotkania bankierów z klientami- wszystko, jak zapewnia bank, w celu podnoszenia jakości obsługi klienta.

– W trosce o najwyższą jakość świadczonych usług, również Alior Bank zdecydował się na zastosowanie tej metody oceny jakości obsługi klientów (infolinia, stanowiska kasowe, stanowiska Bankiera Klienta Indywidualnego) – wyjaśnia Julian Krzyżanowski, rzecznik prasowy Alior Banku. – Zastosowanie monitoringu stanowi wyjście naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów – nie tylko sprawia, że czują się oni bezpieczniej powierzając swoje finanse bankierom, ale również może im to ułatwić dochodzenie roszczeń reklamacyjnych. Odpowiedzi udzielane przez pracowników podlegają bieżącej ocenie. Badany jest zarówno poziom ich wiedzy merytorycznej, jak również inne elementy wpływające na ogólną jakość obsługi, np. uprzejmość w trakcie rozmowy z klientem – dodaje.

Według zapewnień rzecznika prasowego banku – nagrania to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic. Mają do nich dostęp jedynie pracownicy wykonujący zadania ‘trenerów jakości’. Zebrane w ten sposób informacje są przechowywane przez ściśle określony czas na serwerach banku.

Bank zapewnia jednocześnie, że osoby, które nie życzą sobie nagrywania – mogą, w miarę możliwości placówki, prosić o obsługę w wolnym od kamer i mikrofonów pomieszczeń.

Choć zachowanie banku z jednej strony może wzbudzać oburzenie, to należy pamiętać, iż jest to doskonały dowód w reklamacjach – i to działający w obie strony.

Total
0
Shares
1 komentarz
  1. spoko, byłem ostatnio w aliorze, zażartowałem z kursu wymiany dolara, a pani nie jak zawsze zaśmiała i odpowiedziała coś równie zabawnego tylko dziwnie spojrzała i odpowiedziała jak katarynka. Rewelacyjny pomysł!!! równie dobrze mogły tam siedzieć roboty!!! rezygnuje z tego banku, sztywno i zimno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

W zakupach znaczenia nabierają doświadczenia kupującego

Analiza struktury handlu detalicznego wskazuje, iż podobnie jak w poprzednich latach, także w roku ubiegłym segment handlu wielkoformatowego odnotował wzrost pod względem liczby placówek. W szczególności dotyczy to dyskontów, których liczba wzrosła o niemal 4 proc. Równocześnie spadła liczba małych sklepów spożywczych i specjalistycznych.
Czytaj więcej

CX Journey: Jak zbierać informacje o kliencie?

W dzisiejszych czasach dane odgrywają kluczową rolę w każdej branży, w tym również w obsłudze klienta. Aby zapewnić wysoką jakość obsługi i zwiększyć satysfakcję klientów, firmy muszą dokładnie poznać ich potrzeby i preferencje. Dlatego tak ważne jest zbieranie i analiza danych dotyczących klientów. Istnieje wiele metod zbierania danych o klientach, a każda z nich ma swoje zalety i wady.