Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Wideokonferencje 360 stopni w HD

Polycom, Inc. zaprezentował pierwsze w branży 360-stopniowe, panoramiczne rozwiązania do współpracy wideo 1080p HD, zaprojektowane specjalnie pod kątem wykorzystania w środowiskach Microsoft Lync 2013.

Nowe zunifikowane stacje konferencyjne: Polycom CX5500 i CX5100 z serii Polycom CX[1] sprawiają, że korzystające z nich osoby mają wrażenie, jakby siedziały przy stole konferencyjnym, bez względu na to, czy znajdują się w tej samej sali, czy w biurach zlokalizowanych w różnych częściach świata. W trakcie konferencji Microsoft 2013 Worldwide Partner Conference Polycom poinformował również, że otrzymał certyfikat Lync 2013 dla wszystkich swoich telefonów z serii Polycom VVX Business Media.

„Strategiczny sojusz, który tworzymy z firmą Microsoft od kilku lat, wciąż jest źródłem innowacyjnych rozwiązań do współpracy” – powiedział A.E. Natarajan, wiceprezes działu Worldwide Engineering w Polycom. – „Nasze rozwiązania projektowane specjalnie pod kątem Lync, w tym nowe wideokonferencje panoramiczne oraz szeroka oferta produktów kompatybilnych z Lync, stanowią atrakcyjną propozycję dla klientów szukających rozwiązań UC[2]&C, które pozwalają współpracować w dowolny sposób, w każdym miejscu i o każdej porze”.
polycom_360hd

Stacja Polycom CX5500 zapewnia wideo klasy korporacyjnej i funkcje współpracy w systemie, który można podłączyć do portu USB w laptopie, a jednocześnie działa jako konferencyjny telefon SIP, oferując wysoką jakość dźwięku. Charakteryzuje się przy tym wygodą użytkowania. Model CX5100 zapewnia to samo panoramiczne wideo HD użytkownikom, którzy nie potrzebują funkcji autonomicznego telefonu konferencyjnego.

Modele CX5500 i CX5100, zoptymalizowanej pod kątem Lync, są następcami zunifikowanej stacji konferencyjnej Polycom CX5000HD. Tak jak swoi poprzednicy, oferują 360-stopniowy, panoramiczny widok i zapewniają obraz wideo o jakości dwukrotnie wyższej niż HD, dwukrotnie wyższą częstotliwość odtwarzania klatek w celu naturalnego oddawania ruchu, a także technologię Polycom HD Voice, która gwarantuje wysoką jakość dźwięku. Wyposażono je w nowy interfejs, design oraz nakładkę do ochrony prywatności.

Słownik
1. CX. Zobacz customer experience.
2. UC. (inaczej Unified Communications) to zestaw narzędzi i technologii umożliwiających integrację różnych form komunikacji, takich jak połączenia głosowe, wideokonferencje,…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy