Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Customer Engagement w chmurze Genesys

Platforma Genesys Customer Engagement, od teraz dostępna w opcji on-demand, zapewnia przedsiębiorstwom różnej wielkości niespotykaną wcześniej funkcjonalność, elastyczność i skalowalność, pomagając w skutecznej obsłudze klientów.

W czerwcu br. Genesys uruchomił nowe, dostępne w chmurze, kompleksowe portfolio rozwiązań dla centrów obsługi klienta. Z Genesys Cloud mogą skorzystać zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, dla których kluczowa jest prostota i szybkość działania, jak również duże firmy, które potrzebują wysoce skalowalnych i zindywidualizowanych rozwiązań.

Genesys Cloud łączy w sobie dwa elementy. Pierwszy – Platform On-Demand – oznacza dostęp do wszystkich funkcji platformy Genesys poprzez chmurę. Drugi – Solutions On-Demand – to możliwość skorzystania z rozwiązań oferowanych w chmurze przez firmę Angel, która niedawno została zakupiona przez Genesys. Są wśród nich m.in. rozwiązania dedykowane mniejszym centrom obsługi klienta, jak również samoobsługowe systemy IVR[1].

– Genesys Cloud Platform On-Demand jest kluczowym elementem naszej oferty dostępnej w chmurze i uzupełnieniem popularnych już usług Solutions On-Demand. Jej stworzenie to efekt długotrwałej współpracy biznesowej z partnerami na całym świecie – powiedział David Rennyson, dyrektor Genesys Clould Solutions. – Możemy stwierdzić, że Genesys dysponuje obecnie najszerszym w branży wyborem rozwiązań przeznaczonych do obsługi klientów i dostępnych w chmurze. Co więcej, oferujemy firmom, które chcą z nich skorzystać różne opcje związane z ich wdrożeniem.

Słownik
1. IVR. system teleinformatyczny umożliwiający interaktywną obsługę połączeń przychodzących. Klient przechodzący przez drzewo IVR po wysłuchaniu nagranych wcześniej komunikatów dźwiękowych…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

InPost też się digitalizuje, bo chce bardziej dbać o klienta

Zebra Technologies Corporation ogłosiła, że InPost wykorzystuje jej rozwiązania mobilne. Spółka wyposażyła 3800 pracowników terenowych w komputery mobilne z ekranem dotykowym Zebra TC56. Modele, działające pod kontrolą systemu Android, umożliwiają im szybsze i bardziej precyzyjne wykonywanie zadań związanych z obsługą paczek. Dzięki temu wdrożeniu wydajność dostaw InPost wzrosła w niektórych przypadkach nawet o 10 proc.
Czytaj więcej

Biznes woli usługi niż sprzęt

Według prognoz Gartnera wartość usług IT w 2019 r. może przekroczyć magiczną granicę 1 bln dolarów. Zyska na tym zarówno segment oprogramowania, jak i sprzętu. Nowa odsłona oferty wynajmu serwerów dedykowanych Atmana wpisuje się w te rynkowe trendy. Cyfrowa transformacja wymusza bowiem na polskich przedsiębiorcach wdrażanie rozwiązań, które są elastyczne i jednocześnie optymalne kosztowo.