Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

TEXA oficjalnie otwiera call center

Firma TEXA oficjalnie uruchomiła telefoniczny serwis wsparcia technicznego (call center[1]) dla użytkowników testerów diagnostycznych CAR i TRUCK. Sam serwis działa już w istocie kilka lat; okres przed oficjalnym jego uruchomieniem pozwolił na przygotowanie operatorów oraz dostosowanie usługi do oczekiwań polskich klientów.

Zadaniem zespołu zatrudnionego w call center jest udzielanie informacji związanych z obsługą urządzeń oraz pomoc podczas diagnostyki i naprawy pojazdów osobowych lub ciężarowych. Infolinia działa w dni robocze w godzinach 8.30-16.30 pod numerem (+48) 12 617 05 17. Logowanie do systemu odbywa się poprzez podanie indywidualnego kodu dostępu wygenerowanego w systemie TEXA i dostarczonego wcześniej użytkownikom.

Pomoc udzielana jest na kilka sposobów. Może to być zwykła rozmowa telefoniczna, kontakt e-mailowy oraz diagnostyka zdalna i zdalne wsparcie techniczne świadczone za pośrednictwem kanałów elektronicznych.

Warunkiem otrzymania pomocy jest wykupienie rocznej aktualizacji Texpack oraz usługi Tex@info, na którą składają się trzy pakiety:

  • call center
  • biuletyny techniczne
  • wyszukiwanie rozwiązań

Uruchomieniu infolinii towarzyszy promocja, w ramach której aktywni abonenci Texpack mogą uzyskać nieodpłatny dostęp do pakietu Tex@info.

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy