Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

NCC

(inaczej Network Control Center) centralna lokalizacja w sieciowym środowisku contact center do monitorowania wzorców ruchu przychodzącego i dostosowywania personelu, grup umiejętności i alokacji zasobów technicznych w celu osiągnięcia wymaganego poziomu usług.

ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Luxoft na nowojorskiej giełdzie

Luxoft Holding Inc., wiodący dostawca usług IT w Europie-Środkowo Wschodniej obsługujący klientów z całego świata, dołączył do grona firm notowanych na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych (NYSE). Firma, pod symbolem giełdowym „LXFT”, przedstawiła już pierwszą publiczną ofertę na akcje zwykłe. J. Streicher & Co., LLC to dom maklerski, który będzie pełnił rolę animatora rynku dla nowej spółki na NYSE.

Dmitry Loschinin, prezes i dyrektor generalny Luxoft, wraz z członkami zarządu Spółki, świętowali pierwszy dzień handlu akcjami Luxoft poprzez uderzenie w dzwon nowojorskiej giełdy, rozpoczynający tradycyjnie każdą sesję. Zarząd Spółki obserwował także otwarcie sesji, na której wypuszczone zostały pierwsze akcje globalnego dostawcy usług IT.

– Gratulujemy Luxoft Holding publicznego debiutu na NYSE” – powiedział Scott Cutler, Executive Vice President, Head of Global Listings, NYSE Euronext. – „Luxoft dostarcza innowacyjne rozwiązania biznesowe dla wielu największych globalnych marek z różnorodnych sektorów. Jest integralną częścią rozrastającej się sieci firm technologicznych. Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować z firmąLuxoft, rozpoczynającą przygodę jako spółka notowana w obrocie publicznym. Liczymy na pełną sukcesów i długotrwałe współdziałanie z firmą i jej akcjonariuszami.

– Nasz zakończony sukcesem debiut na nowojorskiej giełdzie stanowi potwierdzenie wyjątkowego talentu pracowników firmy z regionu Europy Środkowo – Wschodniej. Dzięki nim historia Luxoftu to historia sukcesu. Jesteśmy drugą firmą technologiczną dysponującą zasobami w tym regionie starego kontynentu, która jest wspierana przez inwestorów na całym świecie, rozpoznawalna i pozytywnie przyjmowana przez inwestorów technologicznych ze Stanów Zjednoczonych i przyjmowana do grona NYSE Euronext w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Stany Zjednoczone stanowią dla Luxoft jeden z kluczowych rynków, na których działa firma. Pracuje z nami wiele firm z listy Fortune 500. Dzięki obecności na NYSE wzrasta rozpoznawalność naszej marki i transparentność działań firmy wśród inwestorów z Ameryki Północnej. Z dużą dynamiką wkraczamy w nowy etap, jakim jest rozpoczęcie działalności jako firma notowana w obrocie publicznym na NYSE – powiedział Dmitry Loschinin, Prezes i Dyrektor Generalny Luxoft Holdings, Inc.

– Polski oddział Luxoft już pod koniec 2012 r. zatrudniał 240 wykwalifikowanych specjalistów IT. Obecnie jest to już ponad 300 osób. Do 2015 r. firma zamierza zwiększyć tą liczbę do 750 pracowników w dwóch centrach firmy – krakowskim, działającym od 2010 r., a także otwartej w grudniu 2012 r. placówce we Wrocławiu. Będą pełniły rolę bardzo ważnego ogniwa firmy, m.in. w dziedzinie obsługi IT dla banków inwestycyjnych. Choć poszukiwani przez nas pracownicy to głównie eksperci z kilkuletnim doświadczeniem jesteśmy przekonani, że dobry klimat inwestycyjny w Polsce przyciąga skutecznie m.in. firmy dostarczające zaawansowane usługi z zakresu nowych technologii, a co za tym idzie – dostarcza licznych miejsc pracy dla absolwentów z całego kraju” – mówi Przemysław Berendt (na zdjęciu), Globalny Wiceprezes Luxoft ds. Marketingu.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Tide Software z Diamentami Forbsa

Spółka Tide Software, dostawca rozwiązań contact center i telekomunikacyjnych została nagrodzona wyróżnieniem „Diamenty Forbes”. Zarząd spółki odebrał nagrodę podczas uroczystej Gali oraz podzielił się naszym doświadczeniem i dobrymi praktykami w trakcie debaty „Szukanie szans w niepewnym otoczeniu. Jak skutecznie budować nowych liderów rynkowych?”.