Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Unima 2000 realizuje projekt dla Pelion Healthcare Group

Unima 2000 S.A. rozpoczęła projekt obejmujący m.in. wdrożenie platformy komunikacyjnej Avaya Aura oraz aktualizację Avaya Communication Manager do najnowszej wersji 6.2.1 dla kilkunastu oddziałów firmy Pelion Healthcare Group działających na rynku polskim. Pelion Healthcare Group jest jedną z największych grup kapitałowych działających na rynku ochrony zdrowia w Polsce, na Litwie i w Wielkiej Brytanii.

Projekt realizowany przez Unima 2000 ma na celu unowocześnienie oraz usprawnienie systemu komunikacji pomiędzy oddziałami grupy Pelion. Prace prowadzone przez zespół inżynierów Unima 2000 obejmują zaktualizowanie oprogramowania na wszystkich urządzeniach systemu oraz wymianę serwerów zapasowych funkcjonujących w zdalnych lokalizacjach.

W ramach nowej architektury Avaya Aura zostaną zainstalowane serwery Session Manager służące do obsługi połączeń SIP (Session Initiation Protocol- podstawowy protokół służący do komunikacji multimedialnej). Zastąpią one dotychczasowe serwery SIP Enabled Services. Avaya Session Manager umożliwi współpracę wszystkich urządzeń SIP w sieci. Obejmie zarówno telefony, jak i urządzenia do wideo komunikacji, wykorzystując istniejącą infrastrukturę.

Dodatkowo w ramach projektu wdrożona zostanie usługa Presence pozwalająca na znaczne podniesienie jakości i efektywności komunikacji. Dzięki niej użytkownicy będą mogli korzystać z wielu kanałów komunikacji równocześnie. Presence dostarczy także dodatkowe funkcje użytkownikom aplikacji telefonicznych Avaya (np. Flare, One-X Communicator).

Projekt realizowany dla grupy Pelion wymaga szczególnego zaangażowania. Kluczem do efektywnego wdrożenia jest zaplanowanie i idealne zgranie w czasie ponieważ system obejmuje kilkanaście oddziałów. Każdy z nich musi być traktowany indywidualnie, a równocześnie jako integralny komponent całości. – mówi Rafał Pychowski, Dyrektor Działu Sprzedaży Aplikacji Biznesowych i Contact Center[1].

Słownik
1. Contact Center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Sektor usług outsourcingowych w IT dynamicznie rośnie

Polski rynek IT może w tym roku osiągnąć wartość blisko 36 mld zł. Dynamicznie będą rosnąć przede wszystkim usługi outsourcingowe, których udział w rynku usług IT do 2018 roku wzrośnie do ok. 22 proc. Segment ten mógłby się rozwijać jeszcze szybciej, gdyby nie niedobory na rynku pracy. Obecnie zatrudniamy 2,7 tys. osób, a zapotrzebowanie mamy na 4–5 tys. – mówi prezes informatycznej firmy Sii.
Czytaj więcej

Avaya wchodzi na giełdę NYSE

Avaya Holdings Corp. (NYSE:AVYA), czołowa firma działająca w obszarze komunikacji biznesowej, w dniu 17 stycznia uczci swój debiut giełdowy uderzeniem w dzwon otwarcia nowojorskiej giełdy NYSE (New York Stock Exchange).