Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

Microsoft i PwC zawierają strategiczne porozumienie

Microsoft Corp. oraz firma doradcza PwC (dawniej PricewaterhouseCoopers) poinformowały o zawarciu strategicznego porozumienia, którego celem jest wsparcie firm zaangażowanych w transformacyjne projekty wykorzystujące technologie Microsoft. W ten sposób firma PwC, posiadająca 158 oddziałów na całym świecie, w tym w Polsce, stała się pierwszą globalną firmą konsultingową oferującą wsparcie w restrukturyzacji firm w oparciu o rozwiązania Microsoft Business Solutions.

W ramach umowy konsultanci PwC będą świadczyć usługi doradcze oraz wspierać projekty wdrożeniowe tych klientów, którzy wybrali Microsoft Dynamics wraz z innymi technologiami Microsoft, takimi jak Microsoft Dynamics AX, Microsoft Dynamics CRM[1] oraz narzędzia Business Intelligence, które są elementem projektów transformacji biznesowej. Zawarta umowa obejmuje ponad 30 krajów, w których PwC wspiera przedsiębiorstwa w zakresie integracji aplikacji biznesowych Microsoft, oferując im swoją wiedzę na temat rynku i procesów biznesowych oraz globalne doświadczenie w dziedzinie transformacji przedsiębiorstw.

– Firmy realizujące duże projekty restrukturyzacyjne chcą mieć pewność, że uzyskają wymierne efekty i trwałą zmianę – komentuje Jonathan Tate, advisory alliance leader, PwC. – Wysokie kompetencje branżowe PwC w dziedzinie projektów transformacyjnych oraz wiedza na temat systemów i platform technologicznych, w połączeniu z rozwiązaniami, takimi jak Microsoft, pozwalają przedsiębiorstwom maksymalizować zwrot z inwestycji – dodaje.

– PwC posiada szeroką wiedzę na temat rynku i procesów biznesowych, która zwiększy korzyści naszych wspólnych klientów używających rozwiązań Microsoft Dynamics. Aplikacje biznesowe pozwalają przedsiębiorstwom dynamicznie się rozwijać, zaś PwC ma na swoim koncie wiele projektów z zakresu transformacji biznesowej przedsiębiorstw – komentuje Neil Holloway, CVP Sales and Operations, Microsoft Business Solutions. – Nasze połączone siły pozwolą wielu lokalnym i globalnym firmom z powodzeniem modernizować swoje aplikacje biznesowe – dodał.

– Na polskim rynku obserwujemy szereg przypadków, w których nasi klienci prowadzą duże projekty transformacji biznesowej. W każdej takiej sytuacji wymagają one zmiany lub modernizacji środowiska informatycznego. Aby zmaksymalizować efekty biznesowe projektów transformacyjnych, należy w odpowiedni sposób wykorzystać możliwości, jakie dają nowoczesne, zintegrowane rozwiązania informatyczne, takie jak Microsoft Dynamics – wskazuje Tomasz Bejm, partner zarządzający Grupą Doradztwa Technologicznego PwC w Polsce.

– Porozumienie zawarte z PwC pokazuje, że rynek klientów Enterprise oraz firm doradczych docenia inwestycje w rozwój naszych rozwiązań Microsoft Dynamics, dostrzegając wartość dodaną, którą możemy wspólnie zaoferować dużym przedsiębiorstwom – komentuje Adam Komorowski, dyrektor działu aplikacji biznesowych Microsoft Dynamics w polskim oddziale Microsoft.

Foto: fotopolska.eu

Słownik
1. CRM. inaczej Customer Relationship Management – system informatyczny, którego zadaniem jest automatyzacja oraz wspomaganie procesów na styku klient-organizacja w zakresie pozyskania…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Kolejne kary i odejście członka zarządu Qumak

Po wypowiedzeniu umowy na świadczenie usług contact center przez Energa Operator, wejściu komornika na wniosek firmy IBM Polska, wypowiedzenie umowy przez port lotniczy Karków Balice. Teraz umowę wypowiada miasto Lublin, a z zarządu odchodzi wiceprezes Michał Markowski.
Czytaj więcej

5 mln użytkowników aplikacji Orlen Vitay

Aplikacja lojalnościowa ORLEN VITAY ma już 5 milionów użytkowników. To efekt m.in. Wakacyjnej Promocji, dzięki której klienci mogą skorzystać z promocyjnej ceny na paliwa. W pierwszym tygodniu promocji, ORLEN VITAY była najchętniej pobieraną darmową aplikacją na urządzenia z systemem Android.