Turystyczna infolinia dla obcokrajowców

1 czerwca rusza “Telefon bezpieczeństwa” – infolinia, która ma pomóc zagranicznym turystom uzyskać potrzebne im informacje podczas pobytu w Polsce. W tym roku specjalne telefony zostały po raz pierwszy zintegrowane z Polskim Systemem Informacji Turystycznej.

Na dwa numery infolinii – (+48) 608 599 999 i (+48) 22 278 77 77 – będzie można dzwonić w godzinach 8-22 (opłaty zgodnie z taryfą operatora). Pracownicy obsługujący infolinię znają biegle język angielski, niemiecki i rosyjski.

Od tego lata turyści w Polsce będą mogli dzwonić na numery “Telefonu bezpieczeństwa” nie tylko, żeby uzyskać pomoc policji. Infolinia pozwoli też dowiedzieć się o atrakcjach turystycznych. Turysta, bez względu na to czy jest obcokrajowcem czy obywatelem Polski, będzie mógł zapytać o wydarzenia kulturalne, bazę noclegową czy gastronomiczną.

– Chcemy zapewnić bezpieczeństwo nie tylko obywatelom Polski, ale także osobom odwiedzającym nasz kraj. Dzięki tej inicjatywie, policja może kompleksowo rozwiązywać problemy cudzoziemców. Po załatwieniu sprawy merytorycznie nie zostawiamy ich samym sobie, tylko przekazujemy w opiekuńcze ręce Polskiej Organizacji Turystycznej i operatorów, którzy są w stanie udzielić tym ludziom wielu cennych informacji – powiedział w czwartek komendant główny policji nadinsp. Marek Działoszyński.

Ulotki z informacją o “Telefonie bezpieczeństwa są dystrybuowane m.in. za granicą za pośrednictwem Polskich Ośrodków Informacji Turystycznej, konsulatów i ambasad, organizacji międzynarodowych i branży turystycznej, a także w punktach granicznych.

“Telefon bezpieczeństwa” został przetestowany przez gości z zagranicy podczas zeszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy, których Polska była współorganizatorem. Od tego roku infolinia będzie działała nie tylko w wakacje. Po 30 września jej pracownicy będą również odpowiadać na pytania turystów, ale w godzinach od 8 do 18.

Akcja “Telefon bezpieczeństwa” jest prowadzona cyklicznie od 2002 roku z inicjatywy Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu do spraw Cudzoziemców, Polskiej Organizacji Turystycznej i policji.

Źródło: PAP

Add a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *