Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Software as a Service

w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa – jeden z modeli chmury obliczeniowej, którym aplikacja jest przechowywana i wykonywana na komputerach dostawcy usługi i jest udostępniana użytkownikom przez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki instalacji, zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z klienta na dostawcę usługi. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem dostawcy i obowiązek zapewnienia ciągłości jego działania. Istotą biznesową oprogramowania w modelu SaaS, decydującą o jej rosnącej popularności jest to, że użytkownik kupuje działające rozwiązanie o określonej funkcjonalności bez konieczności wchodzenia w zagadnienia związane z infrastrukturą informatyczną oraz zapleczem technicznym. W wielu przypadkach SaaS umożliwia dostęp do najnowszych technologii informatycznych bez długotrwałych wdrożeń i dużych inwestycji. Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika wydatkiem stałym, a nie jednorazowym w momencie zakupu. Z punktu widzenia dostawcy SaaS zapewnia lepszą ochronę jego własności intelektualnej, producent może we własnym zakresie udostępniać swoją aplikację, lub przekazać to zadanie wyspecjalizowanej firmie
ZGŁOŚ TEMAT

Daj nam CYNK :)

ZUS otwiera kolejne call center w Grudziądzu

71 osób znajdzie pracę w powstającym w Grudziądzu Centrum Obsługi Telefonicznej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Poinformowano o tym na specjalnej konferencji prasowej w grudziądzkim urzędzie miasta. COT to infolinia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, która jest elementem Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Klienci korzystający z tej formy kontaktu z Zakładem mogą zasięgnąć zarówno informacji ogólnych, jak i w sprawach indywidualnych, np. o kwocie składek zgromadzonych na indywidualnym koncie. Za pośrednictwem COT można również zarezerwować wizytę w placówce ZUS, a nawet złożyć wnioski niewymagające podpisu elektronicznego.

W grudziądzkim Centrum Obsługi Telefonicznej pracować będzie ok. 70 pracowników, z czego 46 stanowić będą osoby nowo zatrudnione.

– Zatrudnienie poprzedzone zostanie 5-miesięcznym stażem, a trakcie którego kandydaci zostaną przeszkoleni m.in. z zakresu świadczeń krótko i długoterminowych oraz tematyki ubezpieczeń i składek. Następnie rozpoczną pracę w COT na stanowisku konsultanta – poinformował Bronisław Pierzynowski, dyrektor ZUS Oddział w Toruniu.

Wśród osób ubiegających się o pracę w COT preferowane będą te z wykształceniem wyższym, niezbędne jest wykształcenie średnie. Pożądana będzie również znajomość języków obcych, np. angielskiego i niemieckiego. Zatrudnienie mogą znaleźć również osoby niepełnosprawne.

– Grudziądz jest 3 miastem, w którym działać będzie COT, zatem to dla nas wyróżnienie. Cieszę się, że powstaną nowe miejsca pracy. Tym bardziej, że jednostki, takie jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych dają gwarancję stabilności oraz szansę rozwoju dla swoich pracowników – powiedział prezydent Robert Malinowski.

COT miesić się będzie przy ul. Wybickiego w budynkach, gdzie znajduje się siedziba Inspektoratu ZUS. Dla potrzeb Centrum zostaną przeprowadzane prace adaptacyjne. Oficjalne otwarcie placówki zaplanowano na 1 października. Nabór pracowników rozpocznie się prawdopodobnie w maju lub na początku czerwca.

Centrum Obsługi Telefonicznej będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00.
Źródło: Radio PIK

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Sarkazm mile widziany

Sarkazm może służyć nie tylko przekazaniu uszczypliwości – dowodzą naukowcy z uczelni INSEAD. Okazuje się, że używanie tego narzędzia w komunikacji interpersonalnej pomaga odbiorcy przyjąć punkt widzenia nadawcy.