Alcatel-Lucent najszybciej rozwijającym się dostawcą przełączników

Firma Infonetics Research opublikowała 12 marca 2013 r. raport dotyczący udziału poszczególnych producentów w globalnym i regionalnym rynku sprzętu sieciowego dla centrów przetwarzania danych w IV kwartale 2012 r. oraz prognoz dla tej branży („Data Center Network Equipment, Quarterly Worldwide and Regional Market Share Size and Forecast, 4Q12”).

Z raportu wynika, że Alcatel-Lucent i jego wielokrotnie nagradzane rozwiązanie Data Center Switching Solution wypadają znacznie lepiej niż wszyscy inni producenci — przychody firmy w tym segmencie wzrosły o 20% w stosunku do III kwartału 2012 r., rynek odnotował natomiast wzrost o zaledwie 8%. Alcatel-Lucent był najszybciej się rozwijającym dostawcą przełączników do obsługi centrum danych już drugi kwartał z rzędu.

„W IV kwartale 2012 r. Alcatel-Lucent już drugi kwartał z rzędu był liderem rynku pod względem wzrostu przychodów w skali globalnej” — powiedział Matthias Machowinski, dyrektor ds. analiz w dziale sieci korporacyjnych i rozwiązań wideo w firmie Infonetics Research. W okresie tym dwucyfrowy wzrost udało się uzyskać tylko jednemu innemu dostawcy. Pozostali odnotowali niski, jednocyfrowy wzrost lub nawet spadek przychodów”.

„Przychody innych firm z branży rosły średnio o niecałe osiem procent, nam udało się natomiast uzyskać dwucyfrowy wzrost. To efekt innowacji oraz jakości i szerokości naszej oferty dla klientów” — powiedział Stephane Robineau, dyrektor generalny działu rozwiązań sieciowych w firmie Alcatel-Lucent. „Cieszymy się, że radzimy sobie tak dobrze mimo trudnej sytuacji na rynku. Klienci w dalszym ciągu rozbudowują swoje sieci, poszukują więc rozwiązań pozwalających im zoptymalizować wydajność, ograniczyć złożoność i, co najważniejsze, zapewnić bogate możliwości dla użytkowników. Globalny wzrost odnotowany przez nas w IV kwartale w kategorii rozwiązań do obsługi chmur i centrów przetwarzania danych dowodzi, że nasze produkty w dużej mierze pomagają klientom w budowaniu i rozszerzaniu sieci”.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

5G pozwoli na rewolucję w komunikacji

Ekspansja i upowszechnienie sieci 5G to proces nieunikniony. W ramach sieci komórkowych realizuje się coraz więcej połączeń, co w dłuższej perspektywie może doprowadzić do przeładowania sieci LTE. Wdrożenie nowej infrastruktury przesyłu danych nie tylko uchroni państwa przed blackoutem telekomunikacyjnym, lecz także umożliwi przyspieszenie transferu danych, a co za tym idzie – powstanie nowych usług, które nie mogłyby swobodnie funkcjonować w obrębie sieci 4G.