Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

WFO

(inaczej Workforce Optimisation) to podejście do zarządzania zasobami ludzkimi w contact center, które ma na celu zoptymalizowanie wydajności pracowników i procesów obsługi klienta. W skład tego podejścia wchodzą różne narzędzia i technologie, które pozwalają na zwiększenie produktywności i efektywności pracy w call center.

Głównymi składnikami Workforce Optimisation są:

  1. Planowanie pracy - proces przydzielania zadań i planowania grafiku pracy dla pracowników contact center w oparciu o zapotrzebowanie na obsługę klienta.
  2. Zarządzanie wydajnością - narzędzia, które pozwalają na ocenę wydajności pracowników i wdrożenie działań naprawczych, aby zwiększyć ich produktywność.
  3. Zarządzanie szkoleniami - planowanie i wdrażanie szkoleń i szkoleń doskonalących dla pracowników contact center, które pozwalają na rozwijanie umiejętności i wiedzy.
  4. Optymalizacja jakości - narzędzia i procesy, które pozwalają na monitorowanie i ocenę jakości obsługi klienta, a także wprowadzenie działań naprawczych, aby poprawić jakość obsługi.
  5. Analiza danych - narzędzia analityczne pozwalające na zbieranie i analizowanie danych związanych z pracą pracowników contact center, aby uzyskać informacje na temat efektywności pracy i identyfikować obszary wymagające poprawy.

Wdrożenie Workforce Optimisation w call center pozwala na zwiększenie wydajności pracy pracowników, poprawę jakości obsługi klienta, zmniejszenie kosztów i zwiększenie lojalności klientów. Narzędzia i technologie wykorzystywane w ramach Workforce Optimisation pozwalają na zoptymalizowanie procesów i wykorzystanie w pełni potencjału zasobów ludzkich, co wpływa na zwiększenie efektywności całego contact center.

Call center Qatar Airways we Wrocławiu otwarte

Od minionej środy (13.3) we Wrocławiu funkcjonuje centrum operacyjne linii Qatar Airways. Już teraz europejscy klienci przewoźnika korzystający z call center[1] linii obsługiwani są przez wielojęzyczne centrum znajdujące się w biurowcu “Epsilon” we Wrocławiu.

Centrum czynne będzie całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Zatrudnienie tu znalazły głównie osoby perfekcyjnie posługujące się językami obcymi, niekoniecznie wyłącznie angielskim. Warto przy tym zaznaczyć, że rekrutacja wciąż trwa – do wakacji planuje się zatrudnić we Wrocławiu około 100 osób.

W otwarciu centrum udział wzięli m.in. prezydent miasta, ambasador Polski w Katarze i Kataru w Polsce. Wrocław przez wiele miesięcy zabiegał o wybór właśnie stolicy Dolnego Śląska na siedzibę biura, w finale walcząc z Edynburgiem. Szkockie miasto przegrało tę batalię właśnie z Wrocławiem. Prezydent Rafał Dutkiewicz nie krył swoich nadziei związanych z tym, że to nie ostatnie słowo linii Qatar Airways dotyczące Wrocławia i że marzy mu się nowy przewoźnik na wrocławskim lotnisku.

– Jako pięciogwiazdkowe linie lotnicze, jesteśmy zobowiązani obsługiwać naszych klientów na najwyższym poziomie nie tylko w powietrzu, ale na każdym etapie współpracy. Nasi klienci oczekują wygodnego i szybkiego dostępu do profesjonalnych usług i nasze nowe Centrum Obsługi odpowie na te oczekiwania – przekonuje cytowany przez Gazetę Wrocławską Akbar Al Baker, prezes katarskich linii lotniczych.

Baker twierdzi, że na siedzibę centrum wybrano Wrocław, ponieważ właśnie wrocławianie prezentują wysoki poziom umiejętności w dziedzinie obsługi klienta i znajomości języków obcych. O planach Qatar Airways związanych z ulokowaniem swojego europejskiego centrum obsługi klienta w Polsce pisaliśmy w październiku ubiegłego roku.

Przewoźnik z Qataru od grudnia obsługuje połączenie między Warszawą a Doha – obecnie codziennie.

Słownik
1. call center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy
Czytaj więcej

Zmiany w Zarządzie Grupy Nelro Data

Spółka Nelro Data informuje, iż we wrześniu dokonały się zmiany kadrowe w Zarządzie oraz Radzie Nadzorczej firmy. Stanowisko wiceprezesa objął Łukasz Pacholski, dotychczasowy COO Grupy, a drugim wiceprezesem został Grzegorz Naja, który awansował z funkcji dyrektora zarządzającego. Z kolei do Rady Nadzorczej w składzie Andrzej Kadej, Justyna Wyszyńska, dołączyła Nadia Danylicka, poprzednio piastująca stanowisko dyrektora sprzedaży. Prezesem zarządu pozostał Robert Wyszyński. Jednocześnie kapitał zakładowy powiększono do 9.439.000 zł.