Zaloguj się na konto

Jako zarejestrowany użytkownik masz dostęp do dodatkowych materiałów: nagrań video, recenzji, analiz oraz raportów.

Słownik branżowy

Mean Time to Restore Service

(inaczej MTRS) to metryka wydajności, która odnosi się do średniego czasu, jaki zajmuje przywrócenie usługi lub systemu do pracy po wystąpieniu awarii. MTRS jest miarą czasu, jaki jest potrzebny na zidentyfikowanie przyczyny awarii, rozwiązanie problemu i przywrócenie usługi do pełnej funkcjonalności.

MTRS jest kluczowym wskaźnikiem wydajności dla usług i systemów, które są krytyczne dla biznesu lub dla klientów. Im krótszy czas przywracania usługi, tym mniejsze ryzyko utraty przychodów, a tym samym większa wydajność przedsiębiorstwa oraz zadowolenie klientów. Dlatego MTRS jest jednym z ważniejszych wskaźników wydajności, którego monitorowanie jest istotne dla przedsiębiorstw i organizacji, aby zapewnić jak najwyższą dostępność usług i systemów.

Berlińska premiera strategii Holicon

Nowa oferta i nowe oblicze – to efekt ostatnich działań Holicon, jednego z liderów polskiego rynku call/contact center[1]. Premiera odświeżonej strategii obsługi klienta, a także nowoczesnego logo i identyfikacji wizualnej firmy miała miejsce na berlińskim Call Center[2] World, zaliczanym do najważniejszych światowych spotkań branży obsługi klienta. Pod koniec lutego ruszyła także nowa strona internetowa firmy, dostosowana do zmodyfikowanej oferty.

Na stoiskach 250 firm z całego świata, wystawiających się na CCW w dn. 25-28 lutego br., dominowały rozwiązania skierowane na kompleksową obsługę partnera outsourcingowego. Nowa strategia Holicon stanowi odpowiedź na wzrost oczekiwań klientów biznesowych, obserwowany na całym świecie, w tym w Polsce. Według przedstawicieli firmy, obecnych na Targach, nowa identyfikacja wizualna firmy i jej hasło „One structure. Multiple ways of communication” spotkały się z pozytywnym odzewem gości wydarzenia i innych wystawców.

– Firma stawia nacisk na cztery kluczowe obszary, w których wspieramy naszych partnerów: rozwiązania IT dla call/contact center, kompleksową obsługę linii sprzedażowych, wsparcie w zakresie komunikacji firm z konsumentami (B2C[3]), a także spersonalizowane rozwiązania marketingowe – tłumaczy Krzysztof Chyliński, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Departamentu Technologii w Holicon.

Przedstawiona przez firmę strategia znajduje odzwierciedlenie w zaprezentowanym podczas targów w Berlinie logo, na które składają się cztery kolorowe, połączone ze sobą elementy, wzajemnie się pokrywające i tworzące wspólnie zwartą całość. Każda z barw (niebieska, fioletowa, zielona i żółta) symbolizuje jeden z obszarów działalności firmy. Firma przedstawiła także nową stronę internetową, dostosowaną do zmian w strategii.

– Relacje współczesnych przedsiębiorstw z ich klientami kształtowane są przez zewnętrznych dostawców usług customer service, uwzględniających w swojej ofercie liczne formy wsparcia i wykorzystanie różnorodnych kanałów kontaktu. To zróżnicowanie, na które mamy receptę, ma symbolizować nowe logo firmy – mówi Chyliński. I dodaje: – Aby komunikacja firmy z klientami i otoczeniem biznesowym była skuteczna, musi ona dysponować zintegrowaną, tworzącą zwartą całość strategią kontaktu. Holicon oferuje zarówno wsparcie IT, w zakresie sprzedaży, usług informacyjnych i help-desk, jak i analizy rynku klienta czy usługi zarządzania jego bazami danych.

Zmiany w jednym z największych polskich C/CC to efekt dynamicznych działań, podejmowanych od czasu wykupu menedżerskiego Holicon, dokonanego we wrześniu ub.r. przez menedżerów poznańskiego contact center: Marcina Pankau i Krzysztofa Chylińskiego. Wykupili oni wszystkie akcje firmy od LMB Capital i BZ WBK. Była to jedna z najważniejszych ubiegłorocznych transakcji na polskim rynku obsługi klienta.

– Rynek usług dla biznesu w Polsce rośnie, ale stawia przed firmami BPO coraz większe wymagania odnośnie jakości, kompleksowości oraz efektywności kosztowej i operacyjnej usług. Taka sytuacja w branży skłoniła nas do wprowadzenia specjalistycznego modelu zarządzania, opartego na technicznej wiedzy i doświadczeniu nabytym bezpośrednio w branży outsourcingowej i firmach telekomunikacyjnych – podsumowuje Marcin Pankau, prezes Holicon.

Słownik
1. contact center. wydzielona z organizacji jednostka zajmująca się ogółem kontaktów z klientami przedsiębiorcy poprzez nieograniczoną ilość dostępnych kanałów kontaktu. Do…
2. Call Center. Firma lub dział w firmie zajmujący się telefoniczną obsługą klienta realizowaną przez przeszkolonych pracowników (telemarketerów, konsultantów, agentów). Obsługa…
3. B2C. Wymiana produktów, usług i/lub informacji między firmami a osobami fizycznymi. Wymiana występuję od firmy do osoby fizycznej.
Total
0
Shares
1 komentarz
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Artykuły na pokrewne tematy